Kuidas leida uusi ideid?


Oled oma mõtlemiste ja tegemistega jõudnud ummikusse ja mõtled, mida teha järgmisena? Jätkata samas valdkonnas või laiendada oma teadmisi? Õppida juurde midagi uut või realiseerida end uues sektoris, mis Sulle on ammu huvi pakkunud? Kui Sa ei suuda teha valikuid või OTSUST, mida tahaksid teha, siis mõned minupoolsed soovitused puntra lahtiharutamiseks:

  1. Loe artikleid, raamatuid või uudiseid, mis on teie huvialade või tööga seotud. See võib aidata avada uusi vaatenurki ja leida uusi äriideid.
  2. Küsi teiste arvamust, olgu selleks siis pereliikmed, kolleegid, ka praegused kliendid. Kaasa teisi! Sa ei pea kõike ise välja mõtlema, selleks, et uusi ideid leida. Teised saavad Sind aidata.
  3. Vaata enda ümber ja märka asju. Pole harvad need juhused, kui potensiaalseid äriideid leitakse igapäevasest vajadusest teha mingeid protsesse ajatõhusamalt.
  4. Mine loodusesse jalutama, hinga värsket õhku ja lihtsalt ole! Füüsiline aktiivsus võib vallandada Sinus loovuse ja leida uusi ideid ja mõtteid, kuhu suunda edasi liikuda.
  5. Proovi midagi uut! Näiteks kui oled harjunud teatud tegevuste või töömeetoditega, proovi leida uus tegemise viis.
  6. Mängi mõttemängu – “mida kõike saaks teha, kui…”. Kirjuta üles kõik ideed, mis sulle pähe tulevad, mida soovid realiseerida, isegi siis, kui need tunduvad võimatud või ehk isegi rumalad. Kirjuta lihtsalt üles kõik.
  7. Analüüsi juba tehtut: mineviku edukalt tehtud tööd, koostööprojektid või ideed võivad olla uute ideede allikaks. Millise partneriga koostöö sujus, kellega tahaksid koostööd edasi teha?
  8. Õpi eelistama kasulikke mõtteid. Minult kui mõtteviisi treenerilt küsitakse omajagu tihti, et kuidas on võimalik eristada kasutuid ja kasulikke mõtteid? Tõhus meetod iseendas toimuva analüüsimiseks ja eesmärkide täpsemaks seadmiseks on mindset coaching.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.