Kuidas alustasin coachina?

Mida teised arvavad?

Nii nagu enamus inimesi veetsin ma 11 aastat koolis: alg-, põhi- ja keskkoolis. Omandasin teadmise, et vaja on minna ülikooli, sest hea haridus tagab karjäärivõimalused ja ning elu on lill.
Läksin ülikooli, Eesti Mereakadeemiasse. Omandasin hariduse ehkki juba esimesel kursusel sain aru, et vaatamata sellele, et olen saarlane, pole tüürimehe amet minu jaoks. Kooli pooleli jätta ei tulnud kõne allagi, sest mida teised siis arvaksid ja sel juhul poleks mul üldse mingit perspektiivi.

Lõpetasin koolid, tegin karjääri madrusest vanemtüürimeheks, aga … rahulolematus kasvas!

Otsus

Tegin otsuse – vajan oma elus kannapööret. Ja seda ma ka tegin! Lahkusin healt töökohalt. Teised arvasid, et olen idioot: loobuda tasuvast tööst ja leppida neli korda väiksema palgaga. Mina jäin endale kindlaks, sest tundsin, et on aeg muutusteks. Minus oli ka paras jagu enesekindlust, et uskuda – küllap leian uued sissetulekuallikad.

Alustasingi tööd merega seotud alal ehk laevaagendina. Sõbralik meeskond, üle keskmise palk, lihtne töö. Mida aeg edasi seda enam tõstis pead rahuolematus – ei mingit arengut. Tegin taas kannapöörde ja vahetasin töökohta.

2006 kinkis mulle minu järgmine ülemus jõuludeks DVD pealkirjaga “Hea elu saladus” (inglise keeles “The Secret”). Film, mis räägib enesearengu ja õigete mõtete valimise tähtsusest oma tulemustele. Tol hetkel polnud ma selleks teadmiseks valmis. Tundus natukene Eesti meedia väljendit kasutades – uhhuuu olevat. Film rändas lauasahtlisse. Mina vahetasin elukutset. Kõik kordus. Hea meeskond, üle keskmise palk, töö meeldis, aga ei mingit arengut ning taas tõstis pead rahulolematus.

Ole avatud võimalustele

2012. aastal tegi abikaasa ettepaneku – alustame oma ettevõttega. Olin kahe käega poolt.

Küsisin, millega tegelema hakkame? “Hakkame head kohvi vahendama”, vastas tema. Mina polnud kohvi sõber, sest peale puperdava südame ei saanud ma selle joomisest midagi. Naine selgitas, et see on kvaliteetne kohv, mis puperdamist ei tekita, tuleb ise proovida. Jutt vastas tõele. Alustasimegi. Tegu oli otsemüügiettevõttega. Ma ei teadnud midagi otsemüügist, ettevõtlusest, kuid ma tahtsin – muutust.

Ettevõte saavutas edu suhteliselt kiiresti, pere sissetulekud kasvasid ning 2013. aastal otsustasin palgatööst loobuda.

Oleks ma teadnud, mis mind ees ootab, poleks ma seda teinud…
Asjad ei läinud nii nagu soovisin: tõusud ja mõõnad, võlad jne. Sain aru, et vaatamata oma teadmistele ei taha tulemused kuidagi tulla…
Vaja on teha lähenemises muutus, leida lahendus.

2016 – kõik muutub

Jaanuaris 2016 leidsingi lahenduse! Avastasin lauasahtlist seal tükk aega oma aega oodanud filmi “Hea elu saladus”. Võtsin aega, et seda uuesti vaadata – ja see, mida nägin, kõnetas.

Olin valmis seda infot omaks võtma, sest olin 4 aastat käinud mööda enesearengu rada. Uurisin filmis osalejate tausta. Kõik nad olid üliedukad. Neil oli kutsumus. Neil oli kirg. Üks filmis esinejatest oli Bob Proctor. Läksin tema online koolitusele ja mõistsin, et see mees teab, mida ta räägib!

Tahan temaga koostööd teha. Selleni läks veel veidi aega.

Peale koolitust hakkas ettevõtte edukus kasvama, lisandusid uued valdkonnad: minu ellu tuli kinnisvara. Rakendasin Bobi õpetusi ja olin ka selles valdkonnas edukas. Teadmine, et soovin temaga koostööd teha, süvenes.

Tegin OTSUSE – kohtun Bob Proctoriga. Selleks avanes ka üsna pea võimalus: minu otsemüügi ettevõtte meeskond oli mind pikalt kutsunud New Yorki, et aitaksin neil kontaktvõrgustikku ehitada. Nüüd oli aeg minna. Bob küll elas Torontos, aga New Yorgis oli tulemas koolitus ja mul oli veendumus, et seal ma temaga kohtungi…

New York, New York…

Suurlinn, kus Bobiga kokkusaamise tõenäosus on kaduvväike. Osade arvates olid mul šansid lotoga võita suuremad.

Kuid minus oli TEADMINE, et see on koht, kus kõik minu jaoks muutub. Seega – lennukile ja teele! Koju jäi naine koos aastase lapsega.

See polnud meie jaoks kerge, kuid ma ei osanud seda teadmist selgitada, kuid TEADSIN, et sellest saab meie pere jaoks oluline läbimurde koht.

Kõik on võimalik

Juba esimesel nädalal kohtasin New Yorgis inimest, kes kuulus Bobi meeskonda ja otsis vabatahtlikke koolitusele “Modern Day Millionaire”. Loomulikult liitusin.

Ja minu veendumus sai tõeks – kohtusin Bobiga isiklikult koolituse teisel hommikul, kui olin ainsa vabatahtlike tiimi liikmena täpselt kokkulepitud ajal konverentsiruumis. Ka tema oli seal. Meie esimene vestlus oli kiire ja põgus, kuid nii mõjuv, et koheselt sündis OTSUS – alustan temaga koostööd! Bobist sai minu coach ja mentor… Soovisin õppida just Bobilt, sest ta on ehe tõestus, et õpetatav metoodika toimib ja KÕIK on VÕIMALIK! Minust sai Proctor Gallagher Instituudi sertifitseeritud konsultant.

Olles enda peal tõestanud, et see informatsioon toimib, tahtsin seda meetodit õpetada kõigile, kes tahavad muutusi, sama korrata.

Nii saigi alguse minu coachingu ettevõtte Balanced Life OÜ ja alustasin mindset coachina ehk mõttemustrite muutmise treenerina.

Jätkan kasvamist ja soovin inspireerida inimesi, pakkudes neile samu teadmisi eesti keeles.

Pühendudes enesearengule inimesena, leiab kasv aset kõigis Sinu elu valdkondades.

See on kindel!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.

Tutvu koolitustega