Kuidas mõtteviis aitab väikeettevõtjal sissetulekut kasvatada

Oled väikeettevõtja ja tahaks oma sissetulekut kasvatada, aga oled omadega justkui ummikus? Teed aina rohkem, aega on aina vähem, stressitase tõuseb, aga … tulemused ei taha kiiresti paraneda. On aeg korra maha istuda ja mõelda, milline on mõtteviisi mõju sissetulekule.

Oled sa kunagi mõelnud, kuidas sinu mõtteviis võib mõjutada sinu ettevõtte edu ja sissetulekut? Paljudele väikeettevõtjatele on mindset ehk mõtteviis justkui nähtamatu jõud, mis kas tõukab neid edasi või hoiab tagasi. See blogipostitus käsitleb, kuidas õige mindset aitab väikeettevõtjatel oma sissetulekut oluliselt suurendada.

Mõtteviis kui edu võti

1. Kasvumõtteviis vs. paigalseisu mõtteviis

Carol Dwecki töö põhjal eristatakse kahte peamist mõtteviisi tüüpi: kasvumõtteviis ja paigalseisu mõtteviis. Väikeettevõtjad, kes omavad kasvumõtteviisi usuvad, et nad saavad oma oskusi ja võimeid arendada läbi pühendumise ja kõva töö. Need ettevõtjad näevad iga väljakutset kui võimalust õppida ja areneda. Seevastu paigalseisu mõtteviis piirab ettevõtjat, tal on  uskumus, et edu sõltub kaasasündinud talentidest ja oskustest.

2. Eesmärkide seadmine ja saavutamine

Kasvumõtteviisiga väikeettevõtjad seavad konkreetseid, mõõdetavaid, saavutatavaid, asjakohaseid ja aja-orienteeritud (SMART) eesmärke, neil on visioon kuhu nad tahavad välja jõuda ja neil on kirg selle vastu, mida teevad.  See lähenemine aitab neil püsida keskendununa ja inspireerituna, isegi kui teekond eesmärgini võib olla keeruline. Iga saavutatud eesmärk, väike samm, on samm suurema sissetuleku suunas.

3. Riskide võtmine ja innovatsioon

Väikeettevõtjad peavad tihti võtma arvestatavaid riske, et oma äri kasvatada. Kasvumõtteviisiga inimesed suhtuvad riskidesse kui võimalustesse kasvada ja õppida. See julgustab innovatsiooni ja uute võimaluste avastamist, mis viib suurenenud sissetulekuni. Nad on valmis katsetama uusi turge, tooteid või turundusstrateegiaid, mis võivad tuua suuremat tulu.

4. Pidev õppimine

Maailm muutub pidevalt ja edukad väikeettevõtjad investeerivad aega ja ressursse, et püsida kursis viimaste trendide ja tehnoloogiatega. Pidev õppimine ja enda arendamine on kasvumõtteviisi keskmes. See võimaldab ettevõtjal paremini mõista turu vajadusi ja kohandada oma ärimudeleid, mis omakorda aitab tõsta sissetulekut.

5. Võrgustikud ja koostöö

Tugevate professionaalsete võrgustike loomine ja hoidmine on veel üks viis, kuidas mindset aitab kasvatada sissetulekut. Koostöö teiste ettevõtjate ja spetsialistidega avab uusi ärivõimalusi, toob uusi kliente ja võimaldab kulude kokkuhoidu läbi ressursside jagamise.

Järeldus

Väikeettevõtjale on mindset üks olulisemaid tööriistu mis neil on. See kujundab tema suhtumist ebaõnnestumistesse, määrab valmisoleku võtta riske ning seega määrab ära tema sissetuleku ja äri edukuse. Enne kui sa alustad investeerimist seadmetesse (arvuti, auto, telefon, eriprogrammid jne), tuleks investeerida iseendasse. Eduka väikeettevõtte loomisel tasuks kindlasti otsida endale hea mindset-treeneri, kes aitaks nii omanikul kui ka töötajatel arendada positiivset ja kasvule orienteeritud mõtteviisi.

Olles juhendanud erinevaid väikeettevõtteid 7 aasta vältel, olen näinud märkimisväärseid edusamme. Ettevõtted on:

  • kasvatanud oma käibeid kümneid kordi ning seda suurendamata oma töötajate arvu
  • kasvatanud oma töötajate arvu ja käibeid
  • gruppide asemele on tekkinud meeskond, kes hoiab kokku ja leiab uusi lahendusi
  • saanud endale tehinguid, millest nad alguses ei julgenud isegi mitte unistada
  • jne jne

Saad kogemuslugusid lugeda SIIT ja vaadata videona SIIT.

Tahad täpsemalt aru saada kuidas mindset coaching võiks aidata sul oma ettevõtet kasvatada, siis broneeri omale tasuta konsultatsioon minu online kalendris.

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.