Raha kui peegel

Oled kindlasti kuulnud inimesi ütlemas lauset – “Tahaks küll (seda või toda), aga ma ei saa seda endale lubada!”  Need inimesed arvavad, et kõigepealt on vaja raha ja alles siis saab teha OTSUSE. Tegelikult on hoopis vastupidi: ENNE tuleb teha otsus ja seejärel leiduvad ka vahendid. Kuidas nii?

Kujuta endale ette, et soovid uut kodu või perre on vaja uut pesumasinat, köögimööblit. Mismoodi raha leidmise protsess toimub? Sa teed otsuse, et TAHAD ja VAJAD seda ning – reeglina ALATI leiduvad ka vahendid nende ostude jaoks. Kas pole?
Sama on tegelikult iga asjaga. Kõigepealt on vaja OTSUST, et järgmised asjad saaksid juhtuma hakata. Küsimus taandub sellele, MIS ON SINU JAOKS TEGELIKULT OLULINE? Mida Sina kõige rohkem tahad ning –  kas Sa oled selle valmis selle nimel ka tegutsema hakkama? Tegema igasse oma päeva ruumi tegevustele, mis viivad Sind oma eesmärkidele lähemale, sh sissetulekute kasvatamiseni.

Räägimegi täna rahast. Tundub, et olenemata sellest, kui palju inimestel raha on, alati tahaks nagu rohkem… Et äkki ei piisa. Kas tegu on ahnuse või siis kasvamise sooviga? Sõltub inimesest. Raha pole oma olemuselt ei halb ega hea. Sama on inimesega, kes raha omab. Raha on vaid võimendi, mis toob esile inimese tõelise olemuse. Ainus takistus, mis hoiab iga inimest tagasi teenimaks rohkem kui praegu, on tema enda vaatenurk rahasse.

Mismoodi Sina suhtud rahasse? Mis on Sinu uskumused ja tunded raha suhtes? Paljude jaoks on rahast rääkime väga-väga ebamugav. Miks? Kuna enamus meist on kasvanud keskkonnas, kus rahast rääkimist ei peetud heaks tooniks. Räägiti säästu- ja hoiukontodest, juhuks, kui…. Kui inimene ei tunne end rahale mõeldes või rahast rääkides mugavalt, siis suure tõenäosusega napib tal rahalisi vahendeid. Elatakse palgapäevast palgapäevani. Sügavalt on juurdunud VAESUMISE HIRM.

Mis on hirm? HIRM ON VAIMNE SEISUND, mis tekib pidevate negatiivsete mõtete kordamise teel. Vaesusehirm on esinemissageduselt kujutlusvõime poolt loodud hirmudest kõige suurem. See on KUJUTLUSVÕIME poolt esile kutsutud hirm, mis tugineb minevikukogemustele…. Inimesed kardavad teha elus muutusi, sest äkki kaob seegi sissetulek ära …. Sageli ei julgeta oma unistuste ja tegelike tahtmiste suunas teha esimest sammu, sest arvatakse, et ei olda piisavalt ….. rikkad, targad, ilusad, noored jne.

Vaata korra peeglisse. Mõtiskle –  Sinu praegused tulemused, sh sissetulekud on Sinu minevikus saadud teadmiste ja tehtud otsuste tulemus. Kust pärinevad Sinu uskumused? Kas neil on alust? Sa oled võimeline korda saatma iga eesmärki, mille endale sihiks sead.

Soovides paremaid tulemusi, on vaja teha alustuseks üks riskivaba investeering – iseendasse, sest Sinu elu hakkab muutuma alles siis, kui  – Sa endasse usud.  Iga päev, mida veedad tehes tegevusi, mis Sind rõõmsaks ei tee, on – raisatud aeg…

Kui arendad ennast inimesena, hakkab see realiseeruma ka Sinu materiaalses maailmas, sh sissetulekutes. Rikkus on pidev kasvamise teekond. Raha on idee. Rahal on väärtus ainult seetõttu, et me oleme nii kokku leppinud. Rikkus, õigem oleks öelda küllus, on teekond. Kasvu teekond – eelkõige vaimne, mis peegeldub tulemustesse ehk kajastub Sinu finantsides.

Kui tahad paremaid tulemusi sh sissetulekuid kasvatada, siis pea meeles, et

1. Positiivne mõtlemine ja enesekindlus viivad edasi. Sissetulekud hakkavad kasvama siis, kui ise usud, et see on võimalik.
2. Mida Sina tahad? Pane oma eesmärgid ja visioon paika: millist elu soovid elada, mida tunda, mida kogeda, mida saavutada?
3. Sissetulekute suurendamiseks hakka tegutsema. Magavale kassile hiir suhu ei jookse ning ainult unistamine eesmärgile lähemale ei vii. Vaata üle oma päevast tegemised. Loobu neist, mis ei aita Sind oma soovitud tulemusele lähemale,
4. Investeeri iseendasse. Omanda uusi oskusi ja teadmisi. Tunned end seeläbi enesekindlamana ning suurendad ka võimalusi kasvatada sissetulekuid.
5. Õpi raha armastama. Esimene emotsioon rahale mõeldes ei tohiks olla hirm, vaid turvatunne ning enesekindlus. Soovid õppida investeerimist, tõsta teadlikkust ning alusta koos mentoriga. Ära karda lubada endale tänases päevas seda, mida tahad. Ära ütle, et ma ei saa seda endale lubada, vaid leia selleks täiendavaid sissetulekuallikaid. Astu samm-sammult külluslikuma ja õnnelikuma elu suunas teele. Juba täna!

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.