5 Sinu elu muutvat tegevust

Miks ei saavuta paljud soovitud muutusi, edu ja läbimurret omas valdkonnas?
Lühike vastus – nad on veendunud oma lähenemise õiguses ja ei küsi abi. Nad kas ei tule selle peale või ei taha tunnistada, et vajaksid uut vaatenurka. Nad on nii kindlad, et samade tegevuste tegemine loob neile mingi hetk võimaluse hüppeks järgmisele tasemele. Enamuse puhul see aga kahjuks ei toimi, sest tegevused, mida igapäevaselt tehakse, polegi selle eesmärgi saavutamist toetavad.

Harjumuspärane mõtlemine toob ootuspäraseid tulemusi. Selleks, et astuda järgmisele tasemele,  teha oma elus muutus, on vaja leida uusi lähenemisviise, luua uusi harjumusi. Saad sellega algust teha iseseisvalt. Alusta kohe täna. Garanteerin, et kui järgid 5 järgmist nõuannet, hakkad pöörama rohkem tähelepanu sellele, kuidas Sa oma väärtuslikke hetki päevas kulutad, märkad Sa kohti, mis vajaksid muutmist.

  1. Pane kirja. Kanna endaga kaasas märkmikku ja kirjuta sinna ühe nädala jooksul üles kõik oma mõtted, tunded, vestlused ja tegevused. Tee seda igapäevaselt. Nädala lõpust tee kokkuvõte. Saad must-valgel ülevaate, kui palju aega panustasid Sa tegelikult soovitud tulemuste saavutamisele ja kui palju aega päevas raiskad tegevustele ning mõtetele, mis Sind edasi ei vii.
  2. Tee iga päeva jaoks prioriteetsete tegevuste nimekiri. Vaata  punkt 1 oma nädala tegevuste kokkuvõtet. Mida saad selles muuta, et tagada paremaid tulemusi. Tee endale iga päeva jaoks tegevuste loetelu, mis oleks kooskõlas Sinu eesmärkidega. Pigem lisa sinna esialgu vähem kui rohkem tegevusi, et tunda päeva lõpus rahuolutunnet. Rahulolu ärategemisest, mis aitab kaasa enesekindluse kasvule. Lisa päeva tegevuste hulka ka tund enesearengule ja kehalisele aktiivsusele, mis virgutavad vaimu ja stimuleerivad Sinu loovat mõtlemist:
  3.  Visualiseeri soovitud tulemust. Võta igal hommikul esimese asjana kätte mitte telefon, et sõnumeid kontrollida ja  uudistevoogu jälgida, vaid viis minutit aega, et visualiseerida, kuidas soovid oma päeva kulgemist näha. Määratle tulemused, mida tahad saavutada.  Väljenda tänulikkust, kui asjad õnnestuvad. Kui mitte, siis analüüsi, mis valesti läks, ning kuidas saaks seda parandada.
  4. Tööta tundega, et on kiire.  Suuna oma tahtejõud hetkeülesandele, et saavutada palju lühikese ajaga. Ära lase mõtteid uitama. Sea projektidele lühikesed tähtajad, et sundida end kohe tegutsema. Vabane edasilükkamisest.
  5. Kuluta oma aega strateegiliselt. Määra kindlaks tegevused, mõtted ja vestlused, mis aitavad kõige rohkem kaasa soovitud tulemuste ja õnnetunde saavutamisele. Rakenda 80/20 printsiipi: keskendu 20% oma ajast tegevustele, mis toovad kaasa 80% tulemustest ja rahulolust.

Rakendades neid viite tegevust iganädalaselt, saad avardada oma maailmapilti ja tõsta oma teadlikkust tõhusamatest toimimise viisidest. Muutes harjumusi, jõuad suurema tõenäosusega paremate tulemusteni. Soovid Sa seda?

Jõudu uute harjumuste loomiseks!

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.