5 põhjust, miks eesmärkideni ei jõuta

Mis on selle põhjuseks, et aasta vahetudes endale antud eesmärkideni ei jõuta. Väidetavalt on juba pooled endale uusaastaeesmärke seadnud inimestest nendest loobunud jaanuari lõpuks.

Mis on selle põhjuseks?

Nr 1 põhjus ja kõige olulisem: SA EI USU ISEENDASSE

Sa võid saavutada absoluutselt KÕIKE, kui Sa endasse usud. Iga suur saavutus on alguse saanud mõttest ja realiseerunud läbi inimese suure soovi leida LAHENDUS, et soov võimalikuks teha. Katsetades, ka ebaõnnestudes, kuid teades, et see, mida TAHAD, ON võimalik!

Miks Sa seda siis ei tee? Ei usu endasse piisavalt. HARJUMUSEST! Mõtled, et Sa pole piisavalt osav, tark või võimekas. Kui keegi teeb mõne märkuse, võtad seda väga südamesse ja arvad, et äkki Sa polegi nii hea, kui Sa arvad. OLED KÜLL!

Nr. 2 põhjus LASED TUNNETEL MÖLLATA

Kui usud, et suudad oma eesmärke saavutada, pead mõned asjad ümber hindama. Eelkõige nägema iseend UUTMOODI. Kui Sul on harjumus ärrituda iga tagasiside peale või võtta seda südamesse, teed oma elu raskeks. Märka sarnaseid olukordi, ÕPI nendest. Sul on vaja ümber hinnata oma emotsioonid, mis põhjustavad Sinu käitumist. Mõtle hästi, kelle nõuandeid Sa kuulad. Ainuke, kelle nõuandeid peaksid kuulama on see, kes on juba korda saatnud seda, mida Sina soovid saavutada. Ei oma tähtsust, kui väga Sa soovid oma eesmärgini jõuda, kui Sa endasse ei usu, siis Sa ei õnnestu. 

Nr. 3 põhjus: SA EI SOOVI SEDA PIISAVALT

Isegi kui arvad, et seatud eesmärk on õige, ta seda arvatavasti siiski pole. Kui see EI INSPIREERI sind TORINAVABALT tegutsema ja oma lubadustest hoidmine pole piin, vaid puhas fun. Selle asemel, et seada endale mitte-inspireerivaid eesmärke, mida arvad, et oleksid võimeline väikese täiendava jõupingutusega saavutama, mängi hoopis mõttega, et Sa võid luua täiesti UUSI standardeid. Oled Looja suurim looming ja Sina suudad kõike. Mida Sa sooviksid korda saata, saavutada? 

Nr. 4 põhjus: SA KASUTAD OMA KUJUTLUSVÕIMET VALESTI

Vali nendest üks idee või eesmärk – midagi, mida TAHAD, mitte midagi, mida VAJAD, midagi, mida Sa arvad, et suudad. Vajadustes pole tavaliselt inspiratsioonile ruumi. Kui Su eesmärk pole piisavalt suur, siis ta Sind ka ei inspireeri. Kui kasutad oma kujutlusvõimet VALESTI, enda pisendamiseks, siis Sa eesmärkideni ei jõua. Millist mõtet kogu aeg enda mõtetes hoiad, sellele annad jõudu. Kas kahandad end või kasvatad? Sinu mõtted loovad Sinu tulevikku. Vali iga hetik, mida VALID mõelda. See on Sinu otsus, keegi ei SAA SIND SUNDIDA midagi endast mõtlema.

Nr 5 põhjus: ISEGI KUI EESMÄRK ON UUS, ON MÕTTEVIIS ENDINE

Tavaliselt proovitakse muuta eesmärgi seadmisega LÕPP TULEMUST (10% kasvu, 10 kg vähem kehakaalu, 10x suuremat töötasu jne), kuid unustatakse ära, et TULEMUSED tekivad vastavalt tehtud TEGEVUSTELE. Ja tegevusi valitakse lähtuvalt oma mõtteviisist. Kui soovid siiralt jõuda oma eesmärkideni, tuleb alustada oma mõtteviisi muutmisest. Sinu senised tulemused on Sinu praeguse mõtteviisi tulemus. Kui soovid muutust, arengut, ON VAJA, et ka Sinu mõtteviis muutuks ja areneks.  

Selleks, et aastast 2022. ei saaks järjekordne lubaduste, vaid muutuste aasta, alusta
sellest, et muudad sisekõnet ISEENDAGA. Selle asemel, et end materdada – “ma ei suuda, ma ei jõua, ma ei oska”, muuda seda! “Ma oskan”, “Ma õpin”, “Ma teen endast parima”, “Ma olen võimaluste üle tänulik”. Ole tänulik võimaluste üle!

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.