5 suurimat kasvupidurit

Millised on suurimad kasvu takistavat tegurit? Kas Sina oled mõelnud, mis takistab Sinul saavutamast paremaid tulemusi või tegemaks otsuseid, mis sellele tõhusamalt kaasa aitaksid? Näiteks vahetada töökohta või luua oma ettevõte?

KASVUPIDUR NR 1. EDASILÜKKAMISE HARJUMUS

Alati on mingi põhjus, miks soovitud tegevust pole hetkel võimalik teha. Nende lemmikfraasid on – “teen seda siis, kui…”, “varsti teen …” või “teen seda hiljem”. SIIS, kui mul on rohkem informatsiooni. SIIS, kui lapsed on suured. SIIS, kui olen veidi rohkem raha kogunud. SIIS, kui … Lükatakse edasi just olemuslikult tähtsaid otsuseid ja tegemisi. Kuidas tuvastada, kas Sinul on edasilükkamise harjumus, vaata SIIA

KASVUPIDUR NR 2. NÄHA IGAÜHES KONKURENTI JA PISENDADA ENNAST

Arvatakse, et kui kellelgi läheb hästi, siis on see “minu arvelt”. Tihti kiputakse konkrente jälgima rohkem kui iseenda mõttemaailma. Unustatakse ära, et keegi pole kellelegi konkurent. Me oleme unikaalsed. See, kuidas meie mõtleme või teenust pakume üksikettevõtja või meeskonnana on eriline. Me oleme iseendi kõige suuremad konkurendid! Sele asemel, et end pisendada, tuleks endasse uskudes elada, teha otsuseid, julgeda proovida. Kui suudame iga päev olla veidi parem kui eile ja teha seda, mida armastame, tänuliku ja taskaaluka meelega, tulevad ka tulemused.

KASVUPIDUR NR 3. HIRMUD

Inimestel on erinevaid hirme: surma-, tervise- või armastuse kaotuse, vaesus- ja kriitikahirm, ka hirm edu saavutamise ees. Tõesti, nii see on! Ei julgeta teha otsust töökohta vahetada – äkki sissetulekud hoopis kahenevad või ma ei saa hakkama ning mida siis teised arvavad. Oled Sa oma töö üle õnnelik? Mitte selle üle, et ta olemas on, vaid töö sisu ja keskkonna üle? Kui oled, loe ennast õnnelikuks: kuulud nende 20% Eesti elanike hulka, kes on oma tööle pühendunud ja rahul. 2021. aastal avaldatud Gallupi uuringute põhjal 80% seda aga pole. Ei julgeta teha otsust luua oma firma, sest – äkki ei saa hakkama, aga arved on vaja maksta. Ei julgeta öelda armastud inimesele oma tõelisi soove – äkki ta läheb ära või solvub. Ei julgeta olla see inimene, kes soovitakse olla – et mida teised siis arvavad, kui nüüd oma mõtteid postitama hakaksin või ettevõtet promoksin jne. Saboteeritakse enda edu sihikindalt, kuigi – tuleks JULGEDA elada OLLES hetkes.

KASVUPIDUR NR 4. LIIGA PALJU SOOVE KORRAGA

Inimestel on üldiselt palju soove, unistusi ja ideid, aga ei suudeta panna tegevusi tähtsuse järjekorda. Kui on soov kasvatada sissetulekuid või äri, tuleks teha kasvõi põgus analüüs läbi milliste teenuste või tegevuste selleni oleks võimalik jõuda. Kui soovid kõike korraga, on oht end läbi põletada. Hoia fookust! On väga suur erinevus, kas teed ühemehe äri/-sid või lood tiimi ning liigud suurema visiooniga. Sa ei saa teha 10 asja korraga ja võrdväärselt hästi. Vaata oma ärimudelile otsa ja leia nutikaid tegutsemise viise. Tööta vahem, aga kasvata topelt tulusid, et jääks aega nautida hetki ja töövilju ka pere ja tiimiga.


KASVUPIDUR NR 5. NAPIB LOOVUST JA JULGUST KÜSIDA ABI

Tuleme ja ka jätkuvalt oleme ühiskonnas, kus on kombeks võimendada negatiivset. Negatiivne mõte on aga tappev. Selle asemel, et kasutada igale inimesele antud kõrgemaid võimeid loovate lahenduste leidmiseks, kiputakse probleeme võimendama või minema lihtsama vastupanu teed väites – POLE VÕIMALIK! Absoluutselt kõik on võimalik. Mis on EESMÄRK, mis on see IDEE, mis teeks Sinu ja Sinu kaasteelised õnnelikumaks ja paremaks inimeseks? Kui Sa seda ise välja ei nuputa, küsi abi, leia endale juhendaja, mentor või coach.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.