7 edu tagavat nõuannet

Üks minu jaoks inspireerivamaid ettevõtjaid on Steve Jobs. See, milline on tema mõju nii otseses kui kaudsel kujul maailma elanikkonnale, on lugu sellest, kuidas sooviga eristuda, seada esikohale uuenduslikkus ja suurepärane kliendikogemuse, võib liigutada sõna otseses mõttes mägesid ja inspireerida miljoneid, kui mitte miljardeid inimesi kogu maailmas.

7 põhimõtet, mida Steve Jobs jälgis oma ettevõtet arendades ja juhtides, annavad inspiratsiooni igale ettevõttele, kes soovib muuta maailma ja järjepidevalt kasvada. Refereeriksin neid lühidalt siingi:

1) Tee seda, mida Sulle meeldib. Kuula oma südame häält! Kui Sa pole õiget asja leidnud, otsi edasi. Ära lepi vähemaga!

2) Jäta universumisse oma jälg. Ära karda mõelda teisiti ja arenda oma ettevõtet, oskusi kirglikult. Loobu pikkade missioonide sõnastamiseks, loo visioon, mis inspireeriks! Inspireeriks nii investoreid, töötajaid. kui kliente, et nad muutuksid ettevõtte hea-sõna saadikuteks. Nagu tegi seda Google tandem Sergei Brin ja Larry Page ettevõttele investoreid leides sõnastades oma visiooni : “Anda ühe klahvivajutusega ligipääs terve maailma informatsioonile.”

3) Kasuta oma võimeid (kujutlus-, arutlusvõimet jne)! Innovatsiooni ei eksisteeri loovuseta ja Jobsi jaoks tähendas loovus eelkõige asjade seostamise oskust. Kujutlusvõime on loomise algus. Ka Einstein oli sama meelt: tähtis on kujutlusvõime, mitte ainult teadmised. Mitte keegi ei oska kõike, aga igaüks on milleski osav. Eduka uuendus võti seisneb tuumoskuses ehk kire ja võimete kokkusobitamises. Jobs ühitas oma arvutikire kaasasündinud elektroonika-, disaini- ja turundusoskusega. Tunne maailma vastu huvi, mida rohkem erinevaid kogemusi, seda lihtsam on leida konkreetse teema jaoks uuenduslikke lähenemisi!

4) Müü unistusi, mitte tooteid! Loo teenuseid ja tooteid, mis aitavad inimestel oma unistusi täita, sest nad ei hooli Sinu teenustest ja toodetest, vaid oma unistustest. Steve Jobsi soovitus on alati inimestelt küsida küsimus: “Kes on Sinu iidol?” See annab tema sõnul aimu, mida inimene ise väärtustab.

5) Lihtsus on parem kui tuhat ekstra vidinat. Elimineeri kogu infomüra oma tootest ja tee see lollikindlalt lihtsaks. “Ole ühtmoodi uhke selle üle, mida Sa teed, kui ka selle üle, mida Sa ei tee. See on vahel tähtsamgi. Keskendu kolmele tähtsaimale asjale, millega ettevõtet arendada.” – Steve Jobs

6) Tekita pööraselt lahedaid elamusi! Teenindus Apple kauplustes on supernäide, kuidas eesmärk pole vaid müük, vaid usalduse võitmine ja emotsionaalne seotus oma kliendiga. Uuenduslik klienditeenindus pole midagi muud kui lihtne viisakus, kaine mõistus ja soov kohelda kõiki – kliente, partnereid ja töötajaid – kui pereliikmeid. Usaldada neid ja olla avatud. Tiimikaaslastel peavad olema samad väärtushinnangud, et nad tunneksid rõõmu sellest, mida teevad. Kirg on nakkav. Kui Su töötajatel pole lõbus, pole lõbus ka Sinu klientidel.

7) Õpi sõnumit edastama! Paku lugusid, mis köidavad ja tee toote turuletulekust omaette sündmus. Sul võib olla maailma kõige uuenduslikum idee, aga kui sellega ei osata võimalikku ostjaskonda innustuma panna, pole uuendusel mingit tähtsust.

“Kirg on vastupandamatu. Kui Sa oma elule üldse mingit tähelepanu pöörad, siis ei anna sulle asu asjad, mille vastu sa tunned kirge. Need on ideed, lootused ja võimalused, mille poole Sinu mõte iseenesest kaldub; asjad, millelel sa pühendaksid aega ja tähelepanu pelgalt sel põhjusel, et nendega tegelemine tundub õige.”

Bill Stricklandi tsitaat Carmine Callo raamatus “INNOVATSIOON. Steve Jobsi 7 saladust”, mis inspireeris tegema seda postitustki.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.