Hirmudest vabaks – kuidas?
Hirm on meie valik….. Miks me tunneme hirmu? Kust tekivad hirmud? Kuidas neist vabaneda? Kas oleks võimalik hirmudest jäädavalt vabaneda? On see võimalik? On see vajalik?
Hirm saab alguse TEADMATUSEST. Napoleon Hilli järgi on inimestel 6 põhilist hirmu:
– vaesusehirm
– kriitikahirm
– hirm tervise pärast
– armastuse kaotamise hirm
– vanadusehirm
– surmahirm
Kuidas me oma hirmutunnet väljendame? Hirmu välja elades. Kas pole tuttavad olukorrad, kus väikelaps on pannud end liikluses ohtlikku olukorda astudes sõiduteele liiklust jälgimata – esimene reaktsioon on milline? Tõstame lapse peale häält! Vaata, kuhu Sa jooksed! On nii? Meile jõudis nö kohale, mis KÕIK oleks võinud juhtuda? …. Kelle peal me kõige sagedamini oma hirme ja stressi välja elame? Oma lähedaste, elukaaslase ja laste peale…. – hullumeelsus!
Enamus inimesi eelistab hirmutunnet vältida või selle eest põgeneda. Kas oled aga kunagi mõtisklenud selle üle, mis hirm tegelikult on ja kuidas saab hirmutunnet nii füüsilise ohu eest kaitsmiseks kui enda kasvamiseks kasutada?
Hirm on oma olemuselt loomulik, võimas ja ürgne emotsioon. See hoiatab meid ohtude eest, olgu see siis füüsiline või psühholoogiline. Hirmutunde võib põhjustada mõni minevikukogemus või õpid ohtudest hoiduma läbi teiste hoiatavate sõnade (ei puuduta tulist pliiti, ei hüppa vette tundmatus kohas, kardad rästikuid, metsloomi jne) Sageli pole meie hirmudel aga alust, sest need on meie ettekujutluse viljad, ja see on – ennasthävitav. Tundes hirmu on mõistlik analüüsida, kust on Sinu hirmud alguse saanud.
Hirm tapab inimese kiiremini kui püstolist lastud kuul.
James Allen
Hirmudest üle saamiseks on erinevaid meetodeid. Kas on vaja hirmudest jagu saada? Kindlasti. Hirm halvab ja ei lase Sind liikuda tegevusse oma unistuste nimel. Millel hoiad oma fookuse, hakkab kasvama. Maailm toimib loodusseadustele tuginedes. Ka meie oleme osake universumist. Külgetõmbejõud toimib ka meile.