Ära mõtle üle – tee otsus

Kuidas Sa veedad oma päevi? Millist toitu tarbid? Mitu tundi öösel magad? – Vastused neile küsimustele on Sinu otsused. Kõik on otsuste tulemused, mida Sa kas tegid või – ei teinud. Minevikus…

Sandy Gallagheri sõnul on põhjused, miks paljude jaoks on otsuse tegemine keeruline või tehakse valesid otsuseid, erinevad.

  • Kas ollakse oma olemuselt edasilükkaja
  • Kardetakse ebaõnnestuda
  • Ei olda inspireeritud ega motiveeritud
  • Meeldib järgneda massidele
  • Kaldutakse asju üle analüüsima


7 SAMMU OTSUSTE TEGEMISTE KIIRUSE PARANDAMISEKS

Kui soovid elus enamat ja saavutada erakordseid tulemusi, igas elu valdkonnas, tuleb õppida tegema otsuseid. Kiiremalt kui seni. 7 soovitust Sandy Gallagherilt on järgmised:

1. MUUDA OTSUS KIIRELOOMULISEKS (Ära mõtle üle!)
Pane iga otsuse tegemiseks endale tähtaeg, niisamuti kui pane kirja plussid ja miinused ning usalda kõhutunne. Kui teema kõnetab ja tundub õige, tee otsus.

2. ÜKS SAMM KORRAGA (Aitab kontrolli all hoida hirmu muutuste ees)
Loomulikult on hirmutav teha midagi, mida Sa kunagi varem teinud pole. Üle analüüsimise oht on eriti siis, kui sooviksid luua kogu tervikpilti ja olla võimeline planeerima iga järgmist sammu. Kuid nii nagu autoteelgi saad Sa näha vaid järgmise kurvini, on ka elus. Tee üks otsus ja samm korraga. Jõuad kiiremini kohale. Hoia vaid oma unistust ja sihti silme ees ning usu iseendasse.

3. LIIGU TEGEVUSSE (Aitab üle saada ebaõnnestumise hirmust)
Sageli tundub, et otsuse tegemiseks on vaja palju rohkem infot ja kiputakse üle mõtlema, otsuse tegemist edasi lükkama. Tegelikult oleks vaja hoopis otsus ära teha, sest edasilükkamine on halvem valik kui otsustamatus: Sa vähemalt proovid ja õpid kogemusest. Kui Sa ise ei otsusta, tehakse otsused Sinu eest ja need ei pruugi Sulle meeldida.

4. USALDA UNIVERSUMIT (Saad edasilükkamisest jagu)
Selle asemel, et koguda meeletul hulgal fakte ja väiteid otsuse tegemiseks, et Sul oleks maksimaalselt infot, tee otsus antud ajahetkes olemasoleva infoga, mis Sul on. Tee otsus ja usalda teekonda, et muutus saaks toimuda, kui tundub õige suund.

5. MIDA SA SOOVID? (Sea endale inspireeriv eesmärk)
Mõtiskle hetk, mida Sa kõige enam soovid ja tee otsus hakata selles suunas liikuma. Sul pole vaja küsida lõputult nõu teiste käest, mida nemad arvavad, usu endasse ja järgi oma sisetunnet. Kui Sa tead, mida tahad ja oled inspireeritud seda saavutama, teed otsuseid kergema südamega ja kiiremini.

6. MIKS ON SEE SINU JAOKS OLULINE (Aitab Sul üle olla kahtlustest)
Probleem, millega suure tõenäosusega võid põrkuda, on kord tehtud otsustest taganemine esimese kõhkluse korral. Seda ei juhtuks, kui oled enda jaoks selgeks mõelnud MIKS SA SEDA TEED ja oled nii motiveeritud, et saad igast kõhklusehetkest üle.

7. VISUALISEERI OMA SOOVI TÄITUMIST, EDUKAT JA ÕNNELIKKU ISEENNAST. (Aitab hoida fookust)
Kui soovid paremaid tulemusi ja saavutada edu, siis võta hetk ja mõtiskle, mida tähendab edukas olemine Sinu jaoks, nii isiklikus kui ärilises plaanis. Pane see enda jaoks võimalikult täpselt kirja ja loo soovidest kujutluspilt. Unista. Milline oleks Sinu elu, kui need soovid täituksid. Kasuta kõiki meeli. Mida Sa näed, kuuled, tunned, milliseid lõhnu tajud? Jne. Kui lood endale positiivse kujutluspildi, tunned rõõmu ja hakkad tegutsema, olenemata sellest, mida teised Su ümber arvavad.

KASVA VÕI KAHANE

Looduses kehtib lihtne seadus kasva või kahane. Paigalseisu pole. Kõik meie ümber on pidevas muutumises. Ja otsustamatus viib kahanemisele. Sul on võimalik vähendada oma elus stressi ja segaseid tundeid, kui arendad võimet otsuseid senisest kiiremini teha. Otsused aitavad Sul oma mõtteid süstematiseerida ja see peegeldub ka Sinu tulemustes.

Mida soovid Sina?


Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.