Arenda enesekindlust

Kas selleks, et saada edukaks on vaja enesekindlust või enesekindlus kasvab vaid läbi edusammude? Mida arvad Sina?

Enesekindlus pole midagi, millega koos sünnitakse, igaühel on võimalik oma enesekindlust arendada. Paljude inimeste jaoks tähenda sõna ENESEKINDLUS isiksuseomadust, mida neil on või siis pole. Midagi, mis on sündides kaasa antud. Tegelikult on ENESEKINDLUS vaimne seisund. Igaüks saab enesekindlust arendada. Ainutlt Sinu enda käes on kontroll selle üle, mida Sa iseendast või oma saavutustest arvad või mõtled.

Enesekindlus on Sul juba olemas. Sul ei pruugi seda olla lihtsalt valdkonnas, mida vajad. Enesekindlus on teadmine, sisemine veendumus. EI oma tähtsust, mis on juhtunud, mida keegi on öelnud või teinud, Sa tead, mida soovid ellu viia ja liigud selle poole edasi. Arendad endas enesekindlust.

Vastupidiselt üldlevinud arvamusele ei ole Sinu intellektil mingit seost sinu enesekindlusega, kuid – enesekindlusel on tugev seos uskumusega. Mida rohkem teadmisi ning arusaamist on Sul iseendast, seda suurem on Sinu enesekindlus. Enesekindlus annab Sulle positiivse hoiaku ja teadmise, et Sa oled võimeline muutuma pädevaks valdkonnas,  millest tead vähe.

Võtame näiteks sportlased. Treeningul võid endas kahelda, lihvida tehnikat, harjutada nii kaua, et mehaanika kinnistuks, ent võistlusele minnes ei tohiks seal enesekahtlusele enam ruumi enam olla. Pead usaldama oma harjutatud tehnikat. Kui hakata endas kahtlema, et no ma loodan, et see õnnestub, samas juba kujutad mõtetes ette ebaõnnestumist, siis Sa ka ebaõnnestud. Negatiivne mõtlemine on 100% tõhus.

Hetkel kui tippsportlased oma tehnikat enam ei usalda,
pole nad ka enam tipptegijad.

Bob Rotella, hinnatud spordipsühholoog

Mida Sina endale iga päev sisendad ja alateadvuses kasvatad? Kas “Ma suudan, ma oskan ja teen selle teoks”, ” Sellest tuleb minu senise elu parim päev või nädal”? Või hoiad jäärapäise visadusega oma mõtted ebakindluse kasvatamisel ja veeretad lootusekübet, et “äkki mul sel korral õnnestub?”


Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.