Armastan, ei armasta

Kui arvasid pealkirja lugedes, et keskendun sel korral armastusele kui romantilisele tundele kahe inimese vahel, siis seda ma ei tee. Mõnel järgmisel korral. Sel korral kutsuksin Sind endaga kaasa mõtisklema universaalse armastuse teemal, sest nädalavahetusel sattus raamaturiiulist kätte Rhonda Byrne raamat “Vägi”.

Oled Sa mõelnud, mis loob Sinu tänase päeva tulemusi? Kui Sinu vastus on, et selleks on tegevused, mida teed, oled pooleldi õigel teel. Kust tulenevad aga tegevused, mida teed? Arvatavasti eesmärkidest, mida soovid saavutada. Miks Sa oled endale aga seadnud  just need eesmärgid? Kas need eesmärgid on pigem realistlikud ja püstitatud mõttega, et tuleb teha, selleks et …. või eesmärgid on seatud viisil, mis tekitab igal hommikul elevust ja annab tegutsemiseks väge? Kui viimane variant, siis Sa

  • tõenäoliselt oled tegev valdkonnas, mis Sind tõesti inspireerib, mida Sa armastad
  • liigud enda eesmärgi suunas (kasv, areng, tulu) omas valdkonnas tõenäoliselt läbi millegi uue loomise (innovatsioon), mis inspireerib ka teisi (kas tegevusi kopeerima ja/või siis paremini tegema, üldse tegutsema hakkama).

Mis paneb asjad juhtuma ning loob meie ellu tulemusi? Vaieldamatult meie endi mõtted. Mis annab aga mõtetele tähenduse, kas see on positiivne või negatiivne?  Enamasti inimese varasemad kogemused, mis antud teema või inimesega assotseeruvad (eelarvamused), mis loovad mingi tunde.

Kuidas oleks võimalik panna juhtuma häid asju? Ikka läbi positiivse mõtte. Mõttega, mille taga on hea tunne. Armastusest ja hoolimisest kantud tunne. Positiivsed mõtted ja tunded tulenevad alati armastusest. Iseenda ja oma tegevuste suhtes. Kõik ebameeldivad tunded tulenevad armastuse puudumist. Mõtle hetk selle peale…

Inimene on loodud tundma ja tunnetama. Selleks on meile antud meeled. Ja see, kuidas me end igal hetkel tunneme, on tähtsam kui midagi muud –  tunne paneb asjad juhtuma. Tunne annab mõttele jõu ja väe. Kui mõtte taga puudub tunne, pole sel mõttel ka mingit jõudu.

Kui armastame ja väärtustame iseennast, siis suure tõenäosusega oskame elus teha enda jaoks õigeid valikuid. Tehes iga päev tegevusi, mida armastame ja seda südamega, anname võimaluse oma suurte eesmärkide täitumisele. Tundub igati loogiline, kas pole?

Positiivsed mõtted, positiivsed tulemused (külgetõmbeseadus). Mida endast välja annad, seda vastu saad. Mille on Sinu fookus, hakkab kasvama. – Need on vaid mõned taipamised, mida olen jaganud aastaid, mida igapäevaselt õpetan ja jagan.

Tagasi tulles armastuse juurde. Mis on tingimusteta armastusele, universaalsele armastusele iseloomulik? Sellele väekale energiale, mis paneb head asjad juhtuma. Asjatundjate sõnul on selleks:

Keskendumine positiivse märkamisele ja võimendamisele. Märksõnad tolerantsus, kaastunne, empaatia ja hoolivus. See ei piirdu isiklike eelistuste, eelarvamuste ega hinnangutega.

Tingimusteta. Universaalne armastus ei põhine tingimustel ega ootustel, et kui Sa teed kõigepealt seda, siis ma teen seda, vaid annab vabalt ega oota vastu midagi.

Andestamine. Võimekus loobuda vimmast, vihast ja kadedusest.

Ühtsustunne. Teadmine, et me kõik oleme osa suuremast tervikust ja et meie teod mõjutavad mitte ainult meid ennast, vaid ka meie ümber olevat maailma – perekonda, kogukonda, keskkonda, ühiskonda. Vastutustunne oma ütlemiste ja tegevuste eest.

Isiklik areng. Mida paremini õpib inimene tundma iseennast, seda mõtestatumad on tema tegevused. Mõtestatud tegevused viivad omakorda tõhusamalt eesmärkideni ja sügavama ühenduseni iseendaga. Ka teistega. Rahulolematus väheneb.

Praktilises elus on universaalse armastuse väljendamine omaette väljakutse. Miks? Inimesel on vaja ületada egost tulenev, harjumuspärane eelarvamuste ning tingimusliku reageerimisega suhtlemisviis.

Kui Sinu praegused tulemused ja mõtlemisviis Sind ei rahulda, siis on ehk aeg hakata kujundama uutmoodi mõtlemist. Mindset coaching on selleks üks võimsamaid meetodeid. Broneeri omale tasuta konsultatsioon minu online kalendris, mille leiad SIIT.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.