Eduka inimese tähtsaim harjumus

Enamus inimesi soovib saada edukaks. Teha tegevusi, mida nad armastavad, teha seda iga päev tõhusamalt ja kasvatada sellega ka sissetulekuid. Inimesed on erinevad ja ka edukuse definitsioon on igaühe jaoks mõnevõrra erinev, kuid kõigil omal alal edukatel inimestel on minu mentori Bob Proctori sõnul üks ühine omadus – nad loevad, õpivad ja võtavad enesearengu jaoks aega iga päev.

Õppimine ei ole faktide pähe tuupimine, vaid kirjapandu mõtestamine iseenda jaoks. See aitab tõsta teadlikkust mingil teemal või luua süsteemi infokildude vahel, mida juba teadsid. Kui mõtestad loetut enda jaoks, jääb see teadmine püsima. Bobi sõnul loeb ta raamatut, mis muutis tema elu, “Mõtlemist muutes rikkaks”, iga päev, et jõuda kirjapandu tuumani. Ta on seda teinud ligi 60 aastat. Võtnud mõne lehekülje ja lugenud seda üha uuesti, ja iga kord, kui ta seda teeb, näeb ta infos midagi, mida eelmisel korral ei tunnetanud. Kirjaread on ju samad, aga inimene ise ajas muutub.

Bob armastab rääkida lugu, kuidas ta esimest korda astus Earl Nightingale’i kontorisse ja nögi laual raamatuhoidjal avatud raamatut. Kui ta avaldas imestust, et väga huvitav viis poolelioleva koha märkimiseks, sai ta vastuseks: “Bob, ma ei vaheta lehekülge. Kas tead, et kordus on vajalik oma käitumise muutmiseks. Sa pead lugema Sind kõnetanud mõtet nii kaua, et see salvestuks Su alateadvusse ja saaks Sinu käitumise osaks. Loen seda mõtet seni, kuni tunnen, et ka käitun vastavalt.” Edukusel pole Bobi ja Earli sõnul otsest seost hariduse tasemega, vaid sellega, kellena Sa ennast näed, kui hästi ennast tunned ja tead, mis on Sinu eesmärk siin elus ja hakkad oma eesmärgi suunas liikuma.

Olen selle mõttega 100% nõus. Ka mina ei olnud läbi lapsepõlve ülikoolini välja ning palju aastaid ka pärast seda raamatute sõber. Leidsin tee lugemise ja õppimiseni, kuna teadvustasin, et soovin muutust ja saada paremaks selles, mida teen. Täna loen ma iga päev üksinda ja õpime ka koos coachitavatega ühistes hommikustes juhendamistes. Minu jaoks on lugemine sisemise tasakaalu saavutamise üks vahendeid. Mõtestad loetut, mõistad seeläbi paremini iseennast ja ka maailmas toimuvat.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.