Haridus vs haritus

Haridus vs haritus. Enamus inimestel on keskharidus või kõrgharidus (mõnel suisa mitu), kuid ometigi on nad hädas oma finantsidega. Asi ei ole hariduses – enamus inimesi teab palju rohkem kui nad teevad. Teadmisi on inimestel väga palju, aga paraku nende tegevused ja seeläbi ka tulemused räägivad risti vastupidist, need on väga kesised. Enamus inimesi proovib ära elada,  mitte ei ela. 

Napleon Hill on öelnud oma raamatus “Think and Grow Rich”, et puuduolev lüli kõikides haridussüsteemides tuleneb asjaolust, et need asutused õpetavad puudulikult seda, kuidas omandatud teadmisi korrastada ja kasutada. 

Andrew Carnegie (kunagine maailma rikkaim mees, elas aastatel 1835 – 1919) on öelnud, et kui tema käsutuses olevat saladust, mis tõi talle sisse sadu miljoneid dollareid, õpetataks koolisüsteemides, siis vähendaks see koolis õppimise aega poole võrra. PS! Infoks, et sel ajal õpiti koolis maksimaalselt kuus aastat!

Ma usun, et ka Sinu tutvusringkonnas on inimesi, kelle teadmised on kaugelt suuremad kui nende tulemused. Võibolla oled seda isegi oma elus kogenud? Asi ei ole seega hariduses, vaid HARITUSES. 

Siit tekib põhjendatud küsimus, et kes on siis haritud inimene? 

Napoleon Hillil on selle kohta väga hea selgitus: “Haritud inimene on see, kes on arendanud oma mõistuse võimeid nii, et ta võib saavutada kõike mida soovib või sellega samaväärset ilma, et ta rikuks kaaskodanike õigusi ja teeks neile liiga”.

See on üks parimaid definitsioone mida olen eales kuulnud ja võtab täpselt kokku selle, mis enamusel puudu on. Nad ei ole teadlikud, mis on mõistus, kuidas see töötab ja mis on need salapärased võimed, mida on võimalik arendada. 

Juba 1934.a. joonistas dr. Truman Fleet joonise mõistusest (enamus inimesi ei ole seda siiani näinud, sest koolisüsteemis seda ei õpetata). Fleet ütles, et inimkond tegeleb tagajärgede mitte põhjustega. Kõik meie tulemused sõltuvad sellest, kuidas me saame aru mõistuse toimimisest ehk kuidas on seotud teadvus, alateadvus ja keha, mis on nende erinevate osade rollid meie elus ja kuidas need harmoonias koostööle suunata. 

Paraku enamus inimesi seda ei tea ja see põjustabki pingeid, stressi, depressiooni ja haiguseid. On aeg tundma õppida oma mõistust, oma supervõimeid (kujutlusvõime, arutlusvõime, tahe, mälu, intuitsioon, ettekujutlus/ vaatenurk) ja neid kasutama asuda. Kui seda teed saavutad Sa fenomenaalseid tulemusi ja seda märkimisväärselt lühikese ajaga. Olen seda näinud enda ja oma coachingus olevate inimeste pealt. 

Parim, mida saad teha enda ja oma pere jaoks: otsi omale juhendaja, järgi täpselt tema nõuandeid ja Sinu elus hakkavad juhtuma positiivsed imed. 

On aeg vabaneda pingest ja stressist ning oma unistused realiseerida, on aeg hakata ELAMA! Uuri läehmalt coachingu kohta SIIT.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.