Hävita see, mis hävitab Sind

Napoleon Hill on oma raamatus „Mõtlemist muutes rikkaks“ hirmudest rääkides öelnud järgmist: oma hirme tuleb mõista, neid uurida ja analüüsida. Seal, kus on otsustusvõimetus ja kõhklused, on ka hirm.  Hirm on aga kõigest vaimne seisund, ei midagi muud, aga sellest piisab, et hävitada meie võimalused mistahes ettevõtmistes. Hirm halvab mõtlemisvõime, hävitab kujutlusvõime, tapab enesekindluse, õõnestab entusiasmi, häirib algatusvõimet, toob hävingu meie püüdlustesse, soodustab viivitamist, hukutab innustuse ja hävitab eneseusu.

Hirm tervise pärast on seotud vanaduse- või surmahirmuga, sest on loodud pidevalt kujutluspilte, et see on midagi jubedat. Hirm haiguste ees kutsub esile kardetud haiguste tundemärgid isegi siis, kui selleks pole alust. Inimteadvus on võimas ja tugev. Ta loob või hävitab. Kartused, hirm, depressioon, pettumused armastuses ja äriasjus panevad selle seemne idanema ja kasvama.

Muretsemine on hirm. See on vaimne seisund, mis halvab inimese mõtlemise samm-sammult, hävitab eneseusalduse ja algatusvõime. Mure on otsustusvõimetuse põhjustatud alalise hirmu vorm. Muutlik meel on abitu. Muutliku meele loob otsustusvõimetus. Enamikul inimestel jääb puudu tugevast tahtest, et kiiresti otsusteni jõuda.  Otsusekindlus kaitseb inimest ebasoovitavate asjaoludega leppimise eest.

Hilli sõnul tuleb kõikidele kartustele teha ühekorraga lõpp, otsustades, et see, mida elu pakub, ei ole muretsemist väärt. Selle otsusega on võimalik saavutada eneseusaldus, hingeline tasakaal ja rahulik meel, mis tähendavad õnne.

Inimene, kelle teadvust täidab hirm, nurjab nii oma ratsionaalse tegutsemise võimalusi kui tal on destruktiivne mõju ka kõikide teistele, kes temaga kokku puutuvad, hävitades – ka nende võimalused. Igaühel on võimalik teadlikult valida, mida ta mõtleb. Inimesele on antud see privileeg, vaimne võime – TAHE, millega kaasneb ka vastutus mõtete konstruktiivse kasutamise eest. Midagi ei ole võimalik luua ilma mõtteimpulsita. Märksa olulisem on aga see, et meie mõtted materialiseeruvad. Soovime seda või mitte. Millel hoiad fookuse ja teda toidad, hakkab kasvama. Analüüsides oma hirme ja valides kasvu, tuleb astuda oma hirmudele vastu ja neist läbi. Sa arened inimesena sel teel.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.