Hoiak – võlusõna, mis teeb imesid

Arvad kindlasti, et see sõna on “palun”. See on ehk üks esimesi sõnu, mis lastele selgeks õpetatakse. Õige mõtteviisi kujundamise seisukohast on see sõna aga – HOIAK. Läbi millise prisma inimene ennast ja ümbritsevat maailma näeb. Enesearengu ekspertide arvates on just see sõna kõige tähtsam võlusõna, mis paneb asjad juhtuma ja mõjutab soovitud tulemusteni jõudmist.

HOIAKUT defineeritakse kui tegevust, tunnet, või tuju, mis omakorda määrab teiste inimeste tegevused, tunded ja tujud meie suhtes. Ehk teisisõnu Sinu enda suhtumine on see, mis kontrollib, ja üllatavalt suurel määral, Sinu edu ja ebaõnnestumisi.

Inimestena elame korraga kolmel tasandil: oleme vaimsed olendid, kel on suurepärane mõistus ja me elame füüsilises kehas. Mõtle hetkeks selle peale …. Hoiak on TEGEVUS, TUNNE või TUJU. See viitab sellele, et HOIAKUT väljendatakse kahel tasandil, nii läbi meie mõistuse kui keha. Selleks, et muuta tulemusi, on vaja muuta oma mõtteid, tundeid ja tegevusi.

Selleks, et arendada tervikuna head hoiakut maailma, peab igaüks meist kõigepealt kujundama hea suhtumise ISEENDASSE! Seega meie hoiak, suhtumine endasse, määrab ära selle, kuidas suhtume teistesse. Kui näed kedagi, kes suhtub teistesse halvasti, võid olla kindel, et ta suhtub samamoodi ka iseendasse. Nad ei meeldi endale. Nad on millegi pärast õnnetud. Õnnelikkus peegeldub inimese hoiakusse. Kehva suhtumisega inimene on enamus ajast õnnetu ja stressis. Nad on justkui ebameeldivate kogemuste inimmagnetid. Kui ebameeldivused juhtuvad, sest see on vältimatu nende suhtumise pärast, võimendavad need kogemused nende kehva hoiakut veelgi. Selline inimene paneb end vanaviisi mõeldes ise hädade tsüklisse. Hea hoiakuga inimesega juhtub aga täpselt vastupidi. Nad ootavad, et juhtub parim – ja see ongi see, mis nendega tavaliselt juhtub.

Miljonid inimesed elavad stressates – elavad olles pidevas kaitsehoiakus- lihtsalt sellepärast, et nad on võtnud kahtleva-kaitsva hoiaku enda suhtes ja seega ka elu suhtes üldiselt. Miks peaks inimene tahtma jääda kehva suhtumise juurde ja … ootama halvimat? Noh, me oleme harjunud nii mõtlema, oleme iseendaga nii tuttavad, et kipume võtma end iseenesestmõistetavana. Kipume pisendama seda, mida suudame saavutada ja mingil kummalisel põhjusel usume, et teised võivad jõuda kõrgustesse, meie aga mitte! Me kipume tähelepanuta jätma tõsiasja, et igaühes meis on peidus tohutu avastamata potentsiaal – talent ja võimed. Kui soovid neid võimeid arendada, on vaja alustada õigete mõtete teadliku eelistamisega. Kuidas teha seda süsteemselt, selleks ongi mindset coaching. Soovid minu abi, et parandada oma tulemusi alustades õige hoiaku kujundamist, võta minuga ühendust.

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.