Julge unistada suurelt

Mõelda SUURELT või mõelda väikselt nõuab sama palju aega ja pingutamist, aga tulemused elus on TÄIESTI erinevad. See, kui suurelt me julgeme mõelda, määrab selle, millised on meie tulemused.

Äriplaane tehes räägitakse palju SMART mudelist ehk nutikatest, mõõdetavatest ja saavutatavatest eesmärkidest. Lühiajalisete eesmärkide jaoks on see väga hea, tekitab rahuolu tunde, et midagi on TEHTUD, samas – kui soovid korda saata midagi enamat, kui kindel rahavoog, julgustan Sind mõtlema SUURELT.

Millal Sina viimati unistasid ja millest? Kohe tõeliselt suurelt, nii, et fantaasia lendas?  Paljud ei teegi seda kunagi! Hinnanguliselt 97% inimestes ei ela elu, mida nad tõeliselt sooviksid. Gallupi 2021. a. andmetel on vaid 20% Eesti inimestest oma tööle pühendunud ehk naudivad seda, mida teevad. Ülejäänud teevad seda palga pärast… Elu ei ole ära elamiseks, elu on nautimiseks ja loomiseks! Kas Sina naudid iga oma elu aspekti?

Oled Sa endaga dialoogi pidanud ja küsinud: “Mis on minu suurimaks tugevuseks või nõrkuseks?”
Inimeste suurimaks nõrkuseks on tavaliselt enda alahindamine ja iseenda kritiseerimine. Unusta kõhklused! Kõik see, mida suudad endale ette kujutada on võimalik ka ellu viia.

Tahad alustada oma ettevõtet ja mõtled ma ei saa sellega hakkama, mul ei ole äriharidust, mul ei ole tutvusi, mul ei ole raha jne. Tahad kandideerida töökohale, mida tõeliselt naudiksid, aga  mõtled, kes olen mina, mul ei ole selles valdkonnas teadmisi jne. Me teeme ennast ise pidevalt maha. Me ei julge suurelt mõelda!

Aastaid oli ka minu nõrkuseks väikselt mõtlemine. Kui minult küsiti, kas Sa tahaksid oma aastase sissetuleku kasvatada igakuiseks sissetulekuks, vaatasin seda inimest hämmeldusega. Küsijaks oli Bob Proctor ja aasta oli 2016. Selline kasv tundus võimatu! Eriti minu piiravate uskumuste tõttu. Ma teenisin 15000€ aastas! Kuidas on võimalik sellist summat teenida kuus!? Bob tajus minu hämmingut ja ütles, kui Sa seda ei usu, siis seda ei saagi juhtuda! Sinu uskumus on katalüsaator soovitud tulemusteni. 

See oli äratushetk minule! Alates sellest hetkest hakkas minu elu muutuma! Kõik see, mis tol hetkel tundus võimatu, on realiseerunud ja sean endale üha uusi eesmärke.

Väike test Sulle, kas oled suurelt või väikselt mõtleja.
TULEVIK – Väikselt mõtleja näeb seda piiratud võimalustega, suurelt mõtleja paljutõotavana.
TÖÖ – väikselt mõtleja otsib võimalusi vähem teha, suurelt mõtleja otsib võimalusi enam teha, sh teisi aidata.
EESMÄRGID – väikselt mõtleja seab pigem väikeseid jõukohaseid eesmärke, suurelt mõtleja paneb endale pingutavamad eesmärgid.
KULUD-TULUD – väikselt mõtleja nuputab välja mooduseid, kuidas nihverdada kuludokumentidega, et suurendada sissetulekuid ja usub kärbetesse. Suurelt mõtleja otsib võimalusi. müükide suurendamiseks, et käibed ja kasumid kasvaksid ehk vaatab alati arenemise võimalusi.
KONKURENTS – väikselt mõtleja võistleb oma kaalukategooria ettevõtetega, suurelt mõtleja ainult parimatega kui üldse, sest eesmärk on luua midagi erilist ja ainulaadset.

Kui Sa ei ela seda elu, tunned end rahutuna, siis see on indikaator, et Sa ei tee õiget asja. Võta enda jaoks hetk aega, et kaardistada,
1) kus Sa praegu oma elus oled
2) milliseks sooviksid, et kujuneks algav aasta
3) kirjelda, kuidas Sa end aasta lõpus tunned, kui oledki selle kõik ellu viinud
4) mõtle, milliseid tegevusi oleks vaja teha, et selle toreda tundeni aasta lõpuks jõuda.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.