Kaks suurt valet ja üks ilus tõde

Meie uskumuste süsteem põhineb meie olemasolevatel hinnangutel millelegi ja kui hindame olukorra ringi, meie uskumus nendele olukordadele muutub

Bob Proctor

2 SUURT VALET

On kaks ideed, mis on laialdaselt maailmas levinud, kuid kumbki neist pole tõene.
Esimene suur vale, mida enamik inimesi on varasest east kuulnud, seega omaks võtnud oma uskumuste süsteemi, on seotud haridusega. Me oleme kasvatatud vaimus … mine kooli, saa hea haridus, saad tulusa töökoha. Töötute seas on tuhandeid inimesed kel kõrgharidus, kuid kel pole tulusat töökohta…. Miks? TEADMISED ei määra TULEMUSI elus. TULEMUSED tulenevad käitumisest ja käitumine on seotud Sinu uskumustega.  

Teine suur vale, mida paljud inimesed on uskunud viies vastavusse oma käitumisega, puudutab tööd. Aastakümnete jooksul on ettevõtted kogu maailmas deklareerinud: „Ole töötajana lojaalne, garanteerime Sulle töökoha ehk turvalisuse.“ Mitte ükski ettevõte maailmas ei saa tagada turvalist olemist, hoolimata sellest, et töötaja on lojaalne ja kohusetundlik. Turvalisus, tõeline turvalisus, tuleb seestpoolt. Kui sisemist turvatunnet pole, siis pole Sul ka turvalisust.
Bob Proctori, minu mentori, sõnul: „ Kui inimene loobub vabadusest valides turvalisuse, lõppeb see tavaliselt sellega, et tal pole kumbagi. Kui inimene usub, et palgatööl olles on tal turvalisus tagatud, kaotades töökoha, näib neile, et nad on kaotanud kõik. Intervjueerige ükskõik millist tuhandetest kompetentsetest inimesed, kes on koondatud mis iganes põhjusel – ettevõtte restruktureerimine, mahtude vähendamine, laiendamine vms. Nad olid lojaalsed. Nad olid kindlad, et palgatööd tehes on nende elu turvaline. Enamikul juhtudel tegi ettevõte aga seda, mida oskas: ainsat tegevust, et ellu jääda – koondas inimesi.“

MIDA SINA USUD?

Enda isikliku veendumuste süsteemi väljatöötamine ja üle vaatamine on kõige olulisem vaimne vastutus, mis Sulle on antud. Hea harjutus: soovitan Sul koostada oma veendumuste kohta kirjalik nimekiri. Seejärel vaadata seda värskel pilgul, nii nagu kuuluks see võõrale inimesele. Loodan, et Sul on hea huumorimeel, sest osa sellest, mida näed, tundub üsna koomiline – vähemalt sellise järelduseni on jõudnud paljud inimesed, kes seda ülesannet on Bob Proctori juhendamisel varem ausalt täitnud.

ILUS TÕDE

Eesmärgid, visadus, julgus ja usk on alati olnud ja jäävad omadusteks, mis on vajalikud elus mistahes valdkonnas õnnestumisteks. Ilus tõde on see, et kõike, mida Sa suudad oma kujutlusvõimega luua, suudad Sa ka ellu viia. Kas maalikunstnik hakkab maalima ja siis mõtleb, mis sellest tuleb või on tal enne nägemus, mida ta soovib luua?

Sa oled vaimne olend ja Su potentsiaal on piiritu. Õnn, tervis ja heaolu on normaalsed ja loomulikud seisundid, mida kogeda: piirangud neis valdkondades puuduvad. Universum töötab täiuslikus harmoonias ja tulevikus on edukad vaid need, kelle uskumused, tõekspidamised on kindlad, kooskõlas universumi seadustega ning peegelduvad nende käitumises.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.