Kangekaelsus või järjepidevus?


Bob Proctor rääkis tihti, et tulemuste saavutamiseks on vaja järjepidevalt arendada oma intellektuaalseid võimeid (nt tahtejõud, kujutlusvõime ja mälu). Ta tuletas pidevalt meelde ka tõsiasja, et kõigel on olemas vastand, polaarsus ehk nii nagu armastusest vihkamiseni olevat vaid õhkõrn piir (loovast hävitava käitumise ja energiani), on seda ka järjepidevusel, püsivusel kangekaelsuseni.

Bob rõhutas, kui oluline on eesmärkide saavutamiseks arendada püsivust. Tema sõnul oli püsivuse olemasolu määrava faktoriga edu saavutamiseks. Küsimus on aga pigem selles, KUIDAS seda püsivust defineerida.

“Järjepidevuse ja kangekaelsuse erinevus seisneb selles, et esimene tugineb tugevale tahtele TEHA, teine aga tugevale tahtele MITTE TEHA. ”

Henry Ward Beecher

Kus jookseb siis piir loovast hävitavaks ja vastupidi? Kui vaatad oma erinevaid eluvaldkondi, siis millised on tulemused? Kas Sa oled nende tulemustega rahul või pigem pettunud, et vaatamata pingutustele ei tule soovitud tulemusi? Valdkondades, kus oled endas pettunud, ongi need, milles oled eelkõige kangekaelne. Mida see tähendab? Lihtsustatult öeldes, Sa ei soovi kuulata nõuandeid oma tulemuste parandamiseks, arvad, et tead ise paremini, kuidas teha. Ometi – tulemused ei parane…

Küsi endalt, miks see nii on? Kas Sa tegelikult soovid üldse muutust? Kui vastus on JAH, Sul on MOTIVATSIOON seda eesmärki saavutada, siis tuleb loobuda kangekaelsusest, küsida ja leida abi, juhendamist ning hakate testime uusi lähenemisi, üks samm korraga. Albert Einsteingi üks kuulsamaid ütlemisi oli, et teha jonnakalt samu tegevusi ja loota teistsuguseid tulemusi, on idiootsus.

Seega, saavutamaks paremaid tulemusi, juhul, kui see on ikka on Sinu SUURIM SOOV, alusta sellest, et harjuta end OLEMA TEADLIK. Märka olukordi, märka oma mõtteid, märka oma tundeid.
Kui leiad, et oled järjepidev, samas tulemused seda ei toeta, siis
1) peatu hetkeks ja tunnista endale, et ehk on aeg avardada oma vaatenurki võimalustele, kuidas kasvada, parandada tulemusi.
2) mõtiskle hetk, miks tulemused ei muutu? Kas see eesmärk ikka ON Sinu SUURIM soov?

Kui vastus on jah, LOO SELGE KUJUTLUSPILT sellest, mida Sa tegelikult tahad. TÄPSUSTA eesmärki, tunneta, mis tunne siis oleks, kui need eesmärgid täituksid. Seejärel kasuta oma tahtejõudu ja visadust, et saavutada tõeliselt soovitud tulemusi, sh leia endale juhendaja, treener, kellega koos tõhusamalt oma soovitud eesmärkideni jõuda.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.