Soovid kasvu? Astu mugavustsoonist välja!


Soovid kasvu? Astu välja oma mugavustsoonist! Mis on aga mugavustsoon?

Mugavustsoon on psühholoogiline seisund, kus inimene tunneb end mugavalt ja turvaliselt oma praeguse olukorra ja tegevuste juures. Inimene teeb asu, mida ta on harjunud tegema, ta teab, kuidas neid teha ja neid pidevalt korrates on tal tunne, et ta kontrollib oma elu. Mugavustsoon on koht, kus inimene neid teeb asju, mis tunduvad talle mugavad, tuttavad ja turvalised, kuid need tegevused ei too talle suure tõenäosusega suurt eduelamust.

Mugavustsoonist välja astumine tähendab uute või raskemate asjade proovimist, mis võivad alguses tunduda hirmutavad või ebamugavad. Olgu selleks mõne uue tegevuse tegemine nagu uue hobi või spordiala proovimine või midagi suurt nagu uue karjääri alustamine, spordis treeneri vahetus või mõne uue riigi külastamine. Väljumine mugavustsoonist võib olla raske, kuid inimese isikliku aregu jaoks on see väga oluline.

Mugavustsoonis püsimine võib olla küll ohutu, kuid see takistab inimest elus edasi liikumisel. Kui inimene ei välju oma mugavustsoonist, siis ei saa ta kogeda uusi kogemusi, mis võivad tema elu rikastada ja tema isiklikku kasvu toetada. Mugavustsoonis püsimine pärsib inimese võimet kohaneda uute olukordadega ja võib takistada tema loovust.

Väljumine mugavustsoonist võib olla hirmutav ja nõuda palju pingutust, kuid võib kaasa tuua kaasa suurema enesekindluse ja eneseteadlikkuse. See võib aidata inimesel oma võimeid avastada ja arendada ning suurendada tema motivatsiooni ja eneseusaldust. Samuti võib mugavustsoonist väljumine suurendada inimese terviklikku rahulolu ja õnnetunnet.

Väljumine mugavustsoonist võib küll olla hirmutav, kuid see on suur samm inimese isikliku kasvu jaoks.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.