Kasvule suunatud mõtteviis

“Kui usud, et suudad midagi saavutada, siis Sa seda ka suudad.” – Tsitaat, mida paljud on kuulnud. Selles ütlemises peitub puhas kuld. Meie sisemised veendumused ja suhtumine loovad vundamendi meie saavutustele elus. Positiivne hoiak aitab ületada takistusi ja püüelda suuremate eesmärkide poole.  Negatiivne hoiak aga pärsib potentsiaali ja hoiab kinni probleemides leidmata lahendusi. Kumba lähenemist valida, sõltub igast inimesest endast. Sageli kuuleb inimesi ütlemas, et väga raske on kogu aeg olla positiivselt meelestatud. Kerge see pole, aga soovides paremaid tulemusi, on see ainuke valik.

Edu saavutamiseks on vaja sisemist jõudu ja tahet. Muutuse jaoks on vaja

 1. Olla teadlik oma mõtetest: märgata, millised mõtted hõivavad enamuse aja meie päevast. Teha seda teadlikult.
 2. Muuta negatiivsed mõttemustrid positiivseteks. Näiteks mõtte asemel “Ma ei saa sellega hakkama” sisenda endale “Ma olen võimeline õppima ja kasvama ning saavutama soovitud tulemust.”
 3. Püstitada end käivitavaid eesmärke. Ambitsioonikad eesmärgid aitavad kasvada ja areneda. Lühiajalised ja pikaajalised eesmärgid aitavad fokusseerida jõupingutusi ja jälgida oma edusamme.
 4. Harjutada positiivset mõtlemist. Positiivne mõtlemine on oskus, mida on võimalik arendada. Staatilise mõtteviisiga inimesed usuvad, et nende võimed ja anded on paika pandud ning nad ei saa neid muuta. Nad kipuvad vältima uusi väljakutseid, sest kardavad ebaõnnestuda. Kasvule suunatud mõtteviisiga inimeste fookus on arengul. Nad suhtuvad väljakutsetesse kui võimalusse õppida midagi uut ning võtavad ebaõnnestumisi kui osa õppimisprotsessist. Kasvule suunatud mõtteviisi tagamiseks:
  1. Võta rõõmsal meelel vastu väljakutsed kui võimalused õppimiseks ja kasvamiseks, unusta ebaõnnestumise võimalus.
  2. Meenuta minevikust positiivseid edukogemusi ja korda sama. Keskendu negatiivse asemel positiivsele.
  3. Julgusta ennast ja ka teisi igapäevaste pingutuste eest oma arengusse.
  4. Ole avatud uutele ideedele ja vaatenurkadele. Ära pelga kasutada teistmoodi lähenemisviise, et saavutada soovitud eesmärke.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.