Kasvutunne

Miks ma tahan kogu aeg rohkemat? Kas ma olen tänamatu? – Üsna tihti aruteludes kõlav dilemma. Tegelikult on kasvamise soov meie loomulik tung. See on omane kogu loodusele. See on universumi põhiline impulss. Inimesed on pidevalt rohkema otsingul kui neil hetkel on. See ei tähenda seda, et nad ei ole tänulikud selle üle, mis neil hetkel on.

Tänulikkuse tunne on üks kasvamise põhilisi eeltingimusi. Rohkem saavutada, saada paremaid tulemusi – see on aga inimese loomulik soov. Wallace Wattles on oma raamatus “Rikkaks saamise teadus” olenud järgmist:

”Iga elusolend vajab pidevat edenemist. Seal, kus elu kasv peatub, saabuvad korraga lahustumine ja surm. Inimesed teavad seda instinktiivselt ja seetõttu otsivad nad igavesti rohkem. Ja selles pole midagi halba. Tahta enamat. Enam tähendab kasvamist, vaimset arengut, mis peegeldub füüsilises maailmas.”


Selleks, et kasvada, parandada oma tulemusi on vaja
* Kasvatada endas tänutunnet selle üle, mis Sul juba olemas on, mitte olla pidevalt rahuolematu selle üle, mida pole
* Püüelda oma eesmärkide poole olles enda suurim toetaja ja sõber, mitte enese suurim kriitik. Võimenda tugevusi, arenda nõrkusi, kui see on oluline Su eesmärkide saavutamiseks, aga ära pisenda ennast.
* Uskuda endasse ja püsida hetkes: lase vabaks minevik, ära rutta mõtetega tulevikku. Kasuta oma kujutlusvõimet siin ja praegu, et leida olukordadele parim loov lahendus.. Üks samm, üks tegevus korraga.
* Olla armastav. Hinnata ja kiita teisi nende tugevuste ja saavutuste eest, teha siiralt südamest tulevaid komplimente. Tekitada ka teistes kasvutunnet. See, mida inimesed kõige rohkem ihaldavad on ENESEKINDLUS. Teises hea märkamine, toob välja neis peituv hea. Midagi, mida nad ehk ise ei märkagi.
* Saada vabaks kadedusest. Sa pole kellelegi konkurent, sest – Sa lood midagi täiesti uut, Sinule omast! Sa võistled ainult iseendaga.

Olles iga päev parem versioon oma eilsest minast, oled Sa iga päev samm lähemale ka oma eesmärkidele.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.