Kui mugavalt end rahast rääkides tunned?
Kui Sa ei tunne end rahale mõeldes või rahast rääkides mugavalt, siis suure tõenäosusega oled Sa rahuolematu ka oma sissetulekutega. Selle asemel, et teenida rohkem, Sa kaldud hoopis enam kulutama, sest mõtled kogu aeg sellele, et kas ikka kõige jaoks vahendeid piisab, Sa oled pinges ja muretsed. Proovi vahelduseks oma mõtlemist muuta.
Kujutle ette, milline tunne see võiks olla, kui enam kordagi ei peaks raha pärast muretsema? Lihtsalt lase fantaasial lennata: milline kodu Sul oleks, mida teeksid, kuidas päevi veedaksid, mida sooviksid endal osta jne. Kui oled harjunud kogu aeg muretsema, siis on Sinu kujutlusvõimel arvatavasti väga keeruline end ümber lülitada. Sihipäraselt sama harjutust tehes, märkad aga peagi muutust.
Tegelikult on võimalik igaühel teenida nii palju, kui inimene soovib. Kui Sa aga ei usu, et Sa oled selleks võimeline, siis arvatavasti seda kunagi ka ei juhtu. Minult on küsitud, et ma ei jaksa kogu aeg positiivne olla, muutused on visad tulema. Minu vastus on, et see on Sinu valik, mida valid mõelda, kuid arvatavasti on häid ja Sind innustavaid mõtteid mõeldes kordades tõenäolisem jõuda soovitud eesmärgini kui end haletsedes või materdades.
Kui kasutad oma kujutlusvõimet järjepidevalt selleks, et luua visioon rahalisest vabadusest, muutub see Sinu ihaldatud sooviks. Sa hakkad nägema võimalusi seal, kus enne nägid vaid takistusi. Muutes sihipäraselt oma mõtteid, kujundad endas uusi harjumusi, mis aitavad Sind suurendada ka sissetulekuid.
3 asja, mida meeles pidada!
1. Kontrolli, mida räägid, st ka mõtled. “Raha pole oluline”, “Ma ei taha rahast rääkida,” “Ma ei saa seda või toda endale lubada”, “Mul pole piisavalt vahendeid” – mõtle, mida ütled. Isegi, kui Sul hetkel vahendeid ei pole mõtle, kuidas saaksid end väljendada viisil, mis loob nende vahendite tekkeks võimalused. Näiteks “Hea mõte, viime selle ellu esimesel võimalusel (või lisa mingi ajaühik), väga sooviksin Sinuga sööma minna, aga hetkel mul eelarve tasakaalust väljas, kuidas oleks järgmisel kuul. Ära tunne end seda öeldes ebamugavalt.
2. Pane oma praegused sissetulekud ja väljaminekud kirja. On uskumatult palju inimesi, kes ei tea, mis on nende igakuine sissetulek ja väljaminekud. Kui Sa tead, kus asud, on lihtsam teha järgmisi samme. Nii oma isiklikes finantsides kui ettevõtte omas.
3. Tee ajurünnak, mida saaksid teha oma sissetulekute kasvatamiseks.
Kas panna midagi müüki, investeerida, tootestada oma valdkonna know-how passiivseks tuluteenijaks, ühineda mõne otsemüügiettevõttega vms. Tee algust kohe nüüd, mitte homme või nädalavahetusel. Aeg on Sinu kõige suurem väärtus.
Kui mitu korda oled Sa endale midagi lubanud teha homme? Kas Sa oled sellest lubadusest kinni pidanud? …. Alusta kohe praegu ja jätka hiljem, täienda homme.