Ideede müük

Perfect match-4
Blogi

Ideede müük

Kuidas veenda teisi oma idee headuses? Eriti kui puudub tahtmine minna kellegagi konflikti või ehk üldse tundub oma mõtte tutvustamine kuidagi kõhedust tekitav. Oled kindlasti vestlustest sõprade või kolleegidega nii mõnigi kord avaldanud oma ideid, mis tunduvad Sulle suurepärased, kuid ikka leidub kedagi, kes paneb selle kahtluse alla või – teeme ära asemel hakkab leidma põhjusi, miks seda teha ei saa. Väikeses seltskonnas kiidetakse heaks, esitledes näiteks suuremas auditooriumis, aga pannakse kahtluse alla niipea, kui mõni võimukas isik või autoritaarne ülemus väljaöeldu maha teeb. Analoogsed olukorrad korduvad ka potentsiaalsetele klientidele müüki tehes või peres mõnda Sinule suurepärasena näivat mõtet esitledes. Tea, kes Sa oled, mida soovid ja ära lase endga manipuleerida.

Kui tõmbud endasse ja lased enda mõtte mutta tallata ja lased neil olukordadel üha uuesti korduda, kannatab enesekindlus ja Sa hakkad oma võimekuses kahtlema. Selleks pole aga põhjust! Ole veendunud, et Sinu idee või ka toode on antud olukorra jaoks parim ja sattumata paanikasse, tegele rahulikult nö vastuargumentidega. See eeldab seda, et enne esitlust peaksid olema suutnud enda jaoks läbi mängida kõik vastuargumendid ja olukorrad, mis oma idee esitlusel võivad tekkida. Tõsi, Sa ei saa kõike ette näha, küll aga on lihtsam esitlust teha, kui oled ette valmistunud. Kindel on aga see, et Sa peaksid kindlasti suutma säilitada rahu. Isegi siis, kuii Sinu mõtet või Sind ennast naeruvääristatkse, jää ikka iseendaks. Vasta lihtsalt, lühidalt ja ausalt.

Selleks, et idee saaks edukalt nö “maha müüdud” on aga vaja kõigepealt köita inimeste tähelepanu. Kui see on saavutatud, on võimalik kuulajat veenma hakata, et Sul oleks üldse võimalik võita tema poolehoid. Hajevil inimene, kes on uppunud infotulva erinevate teemade puntrasse või oma mõtete ja hinnangute rägastikku, pole võimelne end emotsionaalselt Sinu pakutavaga suhestada. Kui juba hommikul töiselt arvutisse istud, ootab seal ees kümneid kirju ja ettepanekuid, kodustest teemadest rääkimata – tead, mida me hetkel silmas pean.

Kui Sa oled veendunud, et Sinu idee töötaks, siis selle esitlemiseks on alati õige aeg. Eriti siis, kui inimesed on elevil, neil on Sinu tähelepanu ja nad on valmis millegi elluviimiseks pühenduma. Ole enesekindel, Sina oled see, kes peab oma tegevusse suhtuma kirglikult ja elevusega. Valmistu idee edukaks esitlemiseks ette. Inimestele ei meeldi üldiselt kunagi muutused ja nende vältimiseks tuuakse põhjenduseks rahaliste vahendite nappust, motivatsiooni puudust või et see mõte neile lihtsalt ei sobi (nõuab vaeva, liiga lihtne, et töötada, mitut asja korraga ei saa jne) või siis sõbralikumalt – pakutav praegu ei sobi. Taas kord, kui Sina tead, et just praegu on õige aeg, see mõte töötaks nii konkreetse isiku kui ka näiteks kogukonna jaoks, lihvi esitlemisoskusi ja paku mõtet uuesti. Leia seltskond, kellele Sinu ideed ja mõtted meeldivad ning kes suhtuvad neisse samasuguse kirega nagu Sa isegi.

Jaga enda mõtteid

Soovin inspiratsiooni,
liitun uudiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.