Ideede müük

Igaüks, olenemata sellest, kas inimene tegeleb ärimaailmaga või mitte, seisab varem või hiljem silmitsi vajadusega müüa oma ideid, tooteid või teenuseid. Kuid kuidas teha seda edukalt? Jagan Sinuga oma 6 soovitust, mida ise edukalt igapäevaselt praktiseerin.

1. Mõista, kellele Sa oma müüd, mõista oma sihtgruppi

Esimene ja kõige olulisem samm igas müügiprotsessis on mõista oma sihtgruppi. Kes on soovitud või potentsiaalsed kliendid? Millised on nende vajadused, soovid ja probleemid? Kui Sa ei mõista oma sihtgruppi, on raske luua toodet või teenust, mis neile meeldib ja mida nad sooviksid osta.

2. Loo selge sõnum

Müügisõnum peaks olema lihtne, selge ja veenev: kuidas Sinu idee või toode aitab lahendada kliendi probleeme või parandab nende elu. Kasuta konkreetseid näiteid ja statistikat, et toetada oma väiteid.

3. Vali õige müügikanal.  Kõikjal ei pea olema.

Erinevad ideed ja tooted sobivad erinevatele müügikanalitele. Ole teadlik, millised strateegiad ja kanalid toovad kõige paremaid tulemusi. 

4. Ole valmis tagasisideks

Oluline osa müügiprotsessist on tagasiside vastuvõtmine ja sellest õppimine. Kuula oma klientide muret ja tähelepanekuid ning kasutage neid paranduste tegemiseks. Tagasiside võib aidata toodet või teenust paremaks muuta ja suurendada müüki.

5. Loo usaldus

Usaldus on müügi võtmeks. Kliendid peavad Sind usaldama, enne nad ideed ostma ei hakka. Loo usaldus oma brändi ja toote kvaliteedi kaudu ning paku head klienditeenindust.

6. Õpi läbirääkimisoskusi

Läbirääkimisoskus on oluline osa edukast müügist. Õpi kliendisuhtlust, et oskaksid vastata klientide küsimustele ja lahendada võimalikke konflikte.

Müümine on tegelikult ääretult rahuldust pakkuv tegevus. Eduka müügi jaoks kõige olulisem on aga ise seda, mida müüd (ideed, toodet, teenust) fännata. Kui Sina seda ei tee, miks peaks keegi teine selle mõtte nö ära ostma. Edukat praktiseerimist Sulle ja uusi müügirekordeid.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.