Kuidas luua edukas meeskond?

Iga muutus algab ettevõttes OMANIKUST ja JUHIST ENDAST. Mida enam tunneb juht ennast, seda enam on võimalik kasvatada ettevõtet, luua vundament väärtusest, mis aitavad luua avatud ja usaldusliku, hukkamõistust ja riskivõtmise kartusest vaba õhkkona, mis on taimelavaks kasvu genereerivatele ideedele. Usalduslikus õhkkonnas julgetakse teha asju teistmoodi, julgetakse võtta riske ja teatakse, kuidas ennast ja üksteist toetades õppida ebaõnnestumistest, mitte nö põdema jääda. Liigutakse edasi. Veelgi julgemalt. Kasvades.

Ainult siis, kui kaasata, tunnustada ja väärtustada eri vaatenurki on võimalik hakata maailma tajuma tervikuna: kes ma olen inimesena, mis on see, mida soovin ja väärustan, mis minul juhina silma särama paneb, mida mu meeskond ja kliendid vajavad, kuidas võtta oma meeskonnas olevaid inimesi sellisena nagu nad on?

Meeskonnaliikmete usaldus tuleb juhil selleks, et meeskond efektiivselt tegutsema hakkaks, välja teenida. See ei ole midagi endastmõistetavat. Usaldust luuakse väikeste hetkede kaupa ja inimlikul tasandil. Usaldus loomise koostisaineteks on organisatsioonide hingeelu põhjalikult uurinud juhtimisõpikute autori Brene Browni hinnangul sõnapidamine, väärikus ja suuremeelsus, vastutus, konfidentsiaalsus, hukkamõistu vältimine ja piirid. Usaldus on habras ja haavatav. Usalduse tekkimiseks on vaja, et juht tunneks iseennast, oma emotsioone ja võtaks aega, et nendega tegelda, et tal oleks võimalik mõista ka teisi. See aitab maandada stressitaset, säilitada loovuse ja perspektiivitunde.

Kuigi usaldus on olemuslikult suhtepõhine ja väljendub teistega kokku puutudes, põhineb teistega seotud usalduse vundament tegelikult meie võimel iseennast usaldada. Kaldume koheselt endas kahtlema, kui midagi ei tule nii hästi välja nagu oleme soovinud. Analüüsime, kas teadlikult või alateadlikult, miks see nii juhtus ja õõnestame oma enesekindlust, sisestame endale: “Ma pole piisavalt hea, ma ei saa end usaldada!” Ole enda vastu suuremeelne.

Tunnustus on alati meeldiv, kuid juhina ei ole vaja tunnustust enam oodata. Sa oled ise teistele inspiratsiooniks ja selle asemel, et ise tunnustust otsida, on ainus viis organisatsiooni kasvatada luua meeskond, kes soovib areneda ja lasta neil särada. Sinu enese usaldamine on Su enda kätes! Võta vastutus ja toimeta julgelt, et läbi kogemuste ja praktika kasvada inimesena ja kasvatada enesekindlust. Nii enda kui meeskonna. Ja see on eduka ettevõtte vundament.

“Me kõik valame ennast päevad otse kellegi peale välja, ent kui sellele lisada juhtimisvõimu kordaja, siis muutub asi ohtlikuks” – Brené Brown.

Brené Brown raamat “Julgege juhtida. Julge töö, rasked vestlused, siirad südamed”

Juht ei saa täita enesehinnangu lünka juhtimise ja võimu kasutamise abil ehk oma emotsioonide teiste peale väljavalamisega või kompenseerida lapseea või oleviku koduse tunnustusvajaduse puudumist meeskonna peal muutudeks “kõiketeadjaks” ja kultiveerides ettevõttes ebaproduktiivset tiimiliikmete vahelist võistlusmomenti. Võistlevad amatöörid, professionaalid loovad. Mida soovid Sina luua nii inimese kui juhina?

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.