Kuidas luua edukat ettevõtet?

Nii palju, kui on erinevaid inimesi, on ka arvamusi, kuidas edukat ettevõttet luua., sest igaühe jaoks on edukuse mõiste mõnevõrra erinev. Minu jaoks on edukas inimene ja ka ettevõte see, kes iga päev liigub progresseeruvalt oma eesmärgi suunas, sära silmil.

Selleks, et luua edukat ettevõtet on vaja kõigepealt vaja ideed ja mõtet. Selgust, mis valdkonnas soovikisid edasi toimetada ja mida korda saata? Visiooni, kas soovid tegutseda kohalikul või rahvusvahelisel ärimaastikul. Mängida mõtetes erinevate ideedega seni, kui leiad selle ühe, mis tundub õige. Veeretada seda ideed erineva nurga alt seni, kuni meelepärane idee muutub nii omaks, et selle ellu viimises ja edukaks saamisel pole enam kahtlustki: kõik, mida endale iga päev sisendad ja pidevalt alateadvuses toidad, realiseerub mingi hetk materiaalses maailmas. See lihtsalt on nii.

Oma ettevõtte loomine e-riigis digiajastul on minutite küsimus. Selleks, et ettevõte saaks edukaks, on aga vaja hoida endas uskumust, et vaatamata alguse rabedusele või aeg-ajalt tekkivatele kahtlustele jõuad oma ettevõttega sinna, kuhu soovid jõuda.

Minu mentori, Bob Proctori sõnul on oluline ettevõtet püsti pannes esiteks luua edukule inimesele omane MÕTTEVIIS ja teiseks, teha EDUNI VIIVAID TEGEVUSI.

EDUKUST TAGAV MÕTTEVIIS

Sinu senised mõtted ja tegevused on toonud Sind tänasesse. Kui soovid enamat, vajad muutust oma mõtlemismustrites. Mismoodi seda teha?

* Sea endale eesmärk, mis Sind käivitab! Lase fantaasial lihtsalt lennata. Lõõgastu ja nuputa välja, mida soovid! Ära mõtle sellele, palju Sul on hetkel võimalusi – ajalisi, rahalisi ja teadmisi-kogemusi! Sellega tõmbad Sa endale koheselt pidurit. Mõtle, mida Sina väga sooviksid.
* Pane see eesmärk paberile – pane see eesmärk paberile, kasutades selleks oleviku vormi. Näiteks nii: “Olen õnnelik ja tänulik praegu, et….” Eestlasele omane ja liigselt kasutatav tingiv kõneviis (kui mul oleks, teeks, tuleks, saaks jne) unusta lihtsalt ära.
* Treeni kujutlusvõimet, visualiseeri – kujutlusvõime vajab arendamist ja rakendamist. Me mõtleme kujutlustpiltidena. Nimetades sõnu, näiteks “kohvitass”, “mugav diivan”, “luksuslik auto, tekib igaühel erinev kujutluspilt. Sama on ka eduka ettevõtte loomisega. Milline on Sinu jaoks edukas ettevõte? Mida täpsemalt Sa seda kirjeldad ja suudad ette kujutada, seda suurem on tõenäosus, et see ettevõte saab ka teoks.
* Ole tänulik ja ka väljenda seda – võta igas päevas aega, kas hommikul või õhtul, et kirja panna vähemalt 10 asja, mille üle õnnelik olla. Kohe praegu. Need võivad olla väikesed või suured asjad. Ära võta elu endastmõistetavalt, täna ka päeva jooksul Sinu ümber olevaid kolleege, lähedasi. Hoia fookust hea märkamisel
* Positiivsed aformatsioonid – olevikuvormis pane kirja see, mis Sa soovid olla või millist ettevõtet soovid kasvatada.
* Mõtted paberile ja siis ellu – kirjuta enda jaoks paberile Sinu arvates kõige hirmsamad asjad, millega võid ettevõtet luues kokku puutuda,. Seejärel pane kirja kõik positiivsed asjad. Iga negatiivsele asjale on olemas vastandtegevus. Pärast postiivse stsenaariumi kirjapanekut, põleta negatiivne stsenaarium. Võid teha seda nii tihti, kui soovid või kui tekib kahtlusi.
* Usu endasse ja kasvata endas enesekindlust – see on iga tegevuse, mitte ainult ettevõtte loomise juures kõige tähtsam. Pane enda jaoks kirja kõik see, millisena soovid end näha teel eduka ettevõtte realiseerimiseni. Anna endale lubadus, et just selline Sa oledki. Kui soovid, tee leping iseendaga, et pead endale antud lubadusest kinni.

EDUKUST TAGAVAD TEGEVUSED

Kui mõtteviisi oled enda jaoks paika saanud, on vaja järgmisi tegevusi, et seatud eesmärke ellu viia.

* Leia endale mentor või juhendaja – kiireim viis edukuseni on küsida nõu kelleltki, kes on seda, mida Sina soovid saavutada, juba teinud. Mentor on see isik, kes toetab nõuannetega ja kes usub Sinusse isegi rohkem, kui Sa seda ise mingitel keerulisematel hetkedel teed.
* Pühendu kasvamisele – kui Sa iseennast ei arenda, ei saa areneda ka Sinu ettevõte.
* Loo edukas koostöövõrgustik nii ettevõttes sees kui väljaspool. Ühine Sinu ja ettevõtte arengut toetavates võrgustikes. Kui Sinu eesmärk on selgelt paigas, on Sul arvatavasti olemas ka ülevaade, milliseid täiendavaid kompetentse vajad. Sa ei otsi endale käsutäitjaid, vaid samasuguseid arengust vaimustuses olevaid ja kasvule suunatud loovaid isikuid, Neid, kes näevad võimalusi ja lahendavad neid. Tänapäeval ei pea inimene olema palgalehel, väga hästi toimib teenusepõhine koostöö. “Pead olema palgalehel, siis on hea käepärast võtta….” suhtumisega fookus on vales kohas. Eesmärk on puudu, milleks seda inimest on vaja. Tööle võetav inimene ei saa visiooni Sinu kui omaniku eest seda luua, ta saab anda sellele hoogu, kui suudad omanikuna enda eesmärke täpselt sõnastada. Kunagi ära karda palgata endast targemaid inimesi. Kui võtad inimesi tööle, tuleb kuulata ka nende nõuandeid. Kui soovid ambitsioonikaid eesmärke ellu viia, on selleks vaja planeerida ka vahendeid.
* Õpi tegema kiireid otsuseid – see on paljude jaoks keeruline. Nähakse erinevaid võimalusi lahendust vajavatele olukordadel, aga ei suudeta tõhusalt kokku leppida, milline on õige variant. Niipea, kui teed otsuse, tõuseb tegemiste kiirus ja ka efektiivsus.
* Ole viisakas ja hooliv, võimenda head ehk Bobilikult väljendudes: “Jäta igaüks endast maha kasvutundega”. Mida see tähendab? Pane teine endast hästi arvama ja tundma! Mida külvad, seda lõikad. Kliendid ei hakka ettevõtet armastama enne, kui meeskond seda ei tee.
* Ümbritse end hea energiaga – koonda enda ümber rõõmsaid tegijaid, kes jagavad üksteisega vaimustust kordaminekutest ja imetlevad üksteist. Eemaldu neist, kessüstivad Sinusse negatiivsust nii juttude kui tegudega. Ole ise teistele heaks eeskujuks!

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.