Avasta oma MINA jõud

Soovime kõik olla terved, õnnelikud ja edukad. Usume, et oleme võimelised looma elu, miillest unistame, kuid kaotame enesekindluse niipea, kui põrkume takistustega. Korduvalt ebaedu kogedes, kaotame usu enda võimekusse. Kuidas iseendast sotti saada ja ebakindlus enesekindluseks kasvatada?

Paljud inimesed tunnistavad, et nad on iseenda suurimad vaenlased, kuigi oleks vaja just vastupidist – olla iseeenda suurim sõber! Kuidas selleni jõuda?

Esimene samm endaga sõbraks saamise teel on aru saada, kes Sa oled ja millest on Sinu ebakindlus tekkinud? Võta hetk, et revideerida oma elus toimunud juhtumisi ja käitumismustreid.

Küsi enda käest, mis on Sinu jaoks tõene, mis on see, mida Sa tegelikult tahad? MIs on Sinu arvates parim viis edasiliikumiseks punktist, kuhu oled praeguseks jõudnud? Vaata üle ja hinda ümber oma veendumused. Kuidas Sa mõtled endast, teistest inimestest, maailmast. Sõbralikult või vaenulikult?

Kas Sul on olnud elus olukordi, kus oled käeulatuse kauguses soovitud eesmärgist või võidust, kuid siiski sellest viimasel hetkel ilma jäänud? Võib olla tunned sisemas, et sa pole seda võitu ära teeninud? Kas tunned end teatud inimeste seltskonnas ebamugavalt, sest arvad, et nad on vaenulikud või peavad end teistest paremaks? Kas see on nii? Mõtle konkreetsetele olukordadele ja küsi endalt, kas Su veendumus põhineb faktil või pelgalt eeldusel, mis ei pruugi olla tõene? Nii meie tunded kui käitumine tulenevad meie veendumustest enda ja teiste kohta.

Küsi ka Sinu jaoks oluliste isikute käest, mida nemad Sinus hindavad. Kindlasti pole Sul aga vaja end võrreldada teistega, Sina oled Sina. Sul on lihtsalt võimalik saada teistmoodi vaatenurk iseendale. Tõstes teadlikust sellest, kes Sa oled, teed enda jaoks võimalikuks hakata muutma soovitud suunas oma minapilti. Sa .oled unikaalne. Arenda oma tugevusi, julgusta end, pea endaga positiivset dialoogi. Otsusta, mida Sa tahad ja keskendu sellele! Sul pole vaja toita negatiivseid hirme.

Raamatu “A Way of Life” autor dr William Osler on öelnud, et tema õnne ja edu taga peitub üks lihtne harjumus, mida igaüks saab kujundada nagu iga teist harjumust, mida ta nimetab “Ela ühe päeva kaupa”. Ei edasi ega tagasi ole vaja vaadata rohkem kui 24-tunnise tsükli võrra. See ei tähenda seda, et Sul pole eesmärke, kuid elades tänases hetkes nii hästi, kui suudad, tuleb homne päev kindlasti parem. Näiteks Sa ei pea endale lubama, et ma enam kunagi ei söö magusat või ma ei söö hilistel tundidel või ma enam kunagi ei joo vms, lihtsalt ütle endale, et Sa täna seda ei tee. Suutes hoida lubadust täna ja nii iigale sellele järgneval päeval, võid jõuda kaugele. Mõistad erinevust?

Minapildist on kirjutatud erinevaid raamatuid, kuid parim minapildi olemust ja selle muutmise praktikaid kirjeldav on dr Maxwell Maltzi sulest ja kannab pealkirja “Mõtlemine muudab elu. Uus psühhoküberneetika.” 

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.