Kuidas rahustada meelt?

“Kui tunned, et oled ärritunud, tige, rahulolematu, koged ärevust, siis kirjuta just neid ridu järgmised 30 päeva, IGA PÄEV, ja Sa hakkad märkama, kuidas muutud rahulikumaks,” ütleb minu mentor Bob Proctor alati, kui küsitakse, kuidas keeruliste aegadega toime tulla.

Read ise on pärit James Allen raamatust “As a Man Thinketh”. Olen kirjutanud neid ridu järjest 90 päeva , iga päev. Just kirjutasin, sest läbi kirjutamise aju õpib ja Sul on võimalik omandada uus harjumus. Seda tehes tundsin, et mida rahulikumaks ma muutusin, seda paremini hakkas ettevõttel minema ja ka suhted olid tasakaalus.

Te ka Sina seda harjutust, kui tunned, et vajad rahulikku meelt. Ja tekst ise on järgmine:

“Rahulik meel on üks elutarkuse kauneimaid juveele. See on pikaajalise ning kannatliku enesekontrolli tulemus. Selle olemasolu on tunnistus külluslikust kogemusest ning erakordsetetest teadmistest mõistuse toimimisest. Inimene muutub rahulikuks vastavalt sellele, kuidas ta saab aru, et ta on oma enda mõtete poolt loodud olend. Selline teadmine nõuab ja eeldab arusaamist, et ka iga teine inimene on tema enda mõtete poolt loodud olend. Mida rohkem inimene arendab õiget arusaama (teadlikkust) ja näeb seost põhjuse ning tagajärje vahel, seda enam ta loobub ärritumisest, muretsemisest, ahastusest. Ta jääb vankumatuks, tasakaalukaks ning rahulikuks.

Rahulik inimene, olles õppinud ennast kaitsma, teab kuidas kohandada end teistega, kes vastutasuks austavad teda tema vaimse tugevuse eest ning tunnevad, et nad saavad temalt õppida ning temale toetuda.

Mida rahulikumaks inimene muutub, seda suurem on tema edu, tema mõju, tema võime teha head. Isegi tavaline kaupmees märkab, kuidas tema äriline küllus kasvab vastavalt sellele, kuidas tema enesekontroll ja rahulikkus kasvavad. Inimesed eelistavad alati tegeleda inimestega, kelle käitumisviis on tasakaalukas. Tugev ja rahulik inimene on alati armastatud ja austatud. Ta on nagu varju andev puu janusele maale või kaitset pakkuv kaljunukk tormisel merel. Kellele ei meeldiks südamerahu, lahke ja tasakaalukas elu?

Neile, kel on selline hingerahu, pole mingit vahet, kas sajab vihma või särab päike või millised muutused nende ümber toimuvad, neis on lahkust, meele- ja südamerahu. See imeline iseloomujoon, mida kutsume rahulikkuseks, on arengu kõrgeim tase: elu õitseng, hingepalsam. See on hindamatu nagu elutarkus, kullast kallim – jah, isegi puhtast kullast. Kui tähtsusetu tundub tühipaljas raha tagaajamine võrreldes tasakaaluka eluga – eluga, mille läte on Tõe ookeanis, madalamal kõikidest lainetest, kõrgemal kõikidest tormidest, Lõpmatus Rahus.

Kui palju on meie ümber inimesi, kes rikuvad oma elusid, hävitavad hea ja ilusa plahvatuslike emotsioonipursetega, rikuvad oma iseloomu tasakaalukuse ja tekitavad paksu verd. Küsimus ongi, kas enamus inimesi hävitab oma elu ja moonutab oma õnne enesekontrolli puudumisega? Kui vähe on inimesi, kelle elu on harmooniline ning kelles on imeline rahulikkus – see täiusliku iseloomu tunnusjoon.

Jah, inimkond maadleb kontrollimatu kirega, mässab ahastusega ja on õnnest eemale lükatud ärevuse ja kahtluse poolt. Ainult targad inimesed, need, kelle mõtted on kontrollitud ja puhtad, panevad hingede tuuled ja tormid endale kuuletuma. Marutuultest vintsutatud hinged, ükskõik, kus te ka pole, millistes tingimustes ka ei ela – teadke – elumere lainel Õndsuse saared naeratavad teile ning teie ideaali päikseline kallas ootab teid. Hoia oma käed kindlalt mõtete tüüril. Sinu hingelaevas lebab käskiv meister. Ta ei tee midagi muud, kui magab, ÄRATA ta!

Enesekontroll on tugevus, Õiged Mõtted on meisterlikkus, Rahulikkus on jõud. Ütle oma südames: „Rahu ole minuga!“

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.