Kuidas suurendada sissetulekuid?

Kas sissetulekute suurendamiseks on ainukesed võimalused vahetada töökoht tasuvama vastu või rabada mitme kohaga ning mitmel rindel? Tegelikult on see kõige viimane asi, mida teha – rohkem rabada. Vastupidi. Pane “kustuta” kõigile neile töökuulutustele, kus on kirjas – eeldame kõrget pingetaluvust. Miks? Sa pole rumal, et minna tööle kohta, kus ülemused on loonud pingelise õhustiku. Tunduks justkui loogiline. Jah, alati tuleb ette olukordi, kus on väga palju teha, kuid pingelist õhustikku kütame ikka ise või siis juhid ettevõttes…

See, et sissetulekuid tuleb suurendada, on aga fakt. Palgatõus 10%, mida klassikaliseks palgakasvuks pakutakse, ei kata ära elukalliduse tõusu.

Plahvatusliku kasvu taga on ka mitmed muud erinevad tegurid . Üks peamisi neist on tehnoloogia areng, mis on loonud soodsad tingimused innovatsioonile ja uutele ärimudelitele, mis plahvatuslikku kasvu võimalikuks teevad. Kõigil on võimalus oma mõtteid, tooteid ja teenuseid tutvustada.

Samuti on muutunud globaalne majanduslik keskkond. Kui varem võisid ettevõtted olla rahul aeglasema ja stabiilsema kasvuga, siis tänapäeval on vaja pidevalt uusi ideid ja uuendusi, et konkurentsis püsida.

Lisaks on muutunud ka tarbijate ootused. Inimesed soovivad pidevalt uusi ja paremaid tooteid ning teenuseid.

Plahvatusliku kasvu saavutamine nõuab suurt riskivalmidust ja ka investeeringuid. Ma ei räägi siin vaid sellest, et ettevõtted peavad võtma uusi riske, et tootearendusideid leida ja ellu viia,  sama tuleb teha ka igaühel meist: meil tuleb oma mugavustsoonist välja tulla.

Kas hüppeline kasv on võimalik vanamoodi tegutsedes, olemasolevaid tegevusi tehes, sh vanamoodi mõeldes? Mina arvan, et mitte. Meie tulemused on otsene peegeldus sellest, mis meie sisemaailmas toimub. Kui soovime töises plaanis paremaid tulemusi ja kvaliteetsemaid suhteid, võta alustuseks korra aeg maha, et mõelda, kuidas leida uusi tegutsemise viise.

Vaja on

  1. Eesmärgi selgust – kes ma olen, kus ma praegu olen ja mida ma tegelikult soovin?
  2. Analüüsida, kas need tegevused, mida praegu teen, viivad mind lähemale nendele soovidele?
  3. Aru saada, kas praegune vaatenurk iseenda võimalustele võimaldab kasvu või tuleks mõtteviisi muuta?
  4. Küsida endalt, miks mul praegu üldse läheb nii nagu läheb?

Plahvatuslikuks kasvuks oma sissetulekutes või tulemustes on vaja õppida mõtlema kaugemale ja suuremalt kui ratsionaalne, loogiline, enamusele seni harjumuspärane mõtlemine võimaldab. Mindset coaching ehk mõtteviisi muutmine ja piiravate uskumuste asendamise edu tagavatega, on selleks üks metoodika.

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.