Kujutlusvõime on olulisem kui teadmine

Need kuldsed sõnad ei pärine minult, vaid Albert Einsteini tsitaatide varamust: “Kujutlusvõime on olulisem kui teadmine. Kui ma suudaksin seda ette kujutada, siis ma seda ka teeksin.” Einsteini tsitaadid peegeldavad tugevat usku kujutlusvõimesse kui väärtuslikku vahendisse nii teaduse kui ka elu üldises mõttes. Ta nägi kujutlusvõimet kui jõudu, mis võimaldab meil mõelda väljaspool tavapäraseid raame, näha asju uutest vaatenurkadest ning luua midagi enneolematut.

Iga asi luuakse maailmas tegelikult kaks korda. Esimest korda ideena kujutlustes, mis mingi hetke pärast realiseerub materiaalses maailmas. Uskumatult tihti kasutavad inimesed aga kujutlusvõimet ennast hävitaval moel. Mis juhtub siis, kui võimendatakse kujutlusvõime poolt loodud hirme?…

Kujutlusvõime on võimas vahend, mis võimaldab meil luua uusi ideid, avastada uusi teid mõtlemises ning kogeda emotsionaalseid ja intellektuaalseid seiklusi. See on oluline osa nii teadusest kui ka igapäevaelust ning võib olla aluseks loovusele, innovatsioonile ja empaatiale.

Mõistusel on 2 tasandit – teadlik ehk ratsionaalne ja alateadlik ehk irratsionaalne. Alateadvusel on loov võime, kuid puudub filter selekteerimaks, mis on hea või mis on halb. See, millele inimene kõige enam mõtleb, seda ta oma ellu ka loob.

Kujutlusvõime on loovuse oluline komponent. On olemas nii tehniline kui loov kujutlusvõime. Esimene töötab olemasolevate faktiteadmistega, teeb tegevuskavasid jne. Loov kujutlusvõime aktiveerub tavaliselt aga siis, kui inimesel on suur soov mingile olukorrale leida lahendus. Mida enam loovat kujutlusvõimet kasutada, seda tugevamaks see saab.

Einsteini enda sõnad kinnitavad loovuse ja kujutlusvõime seost: “Loogika viib sind punktist A punkti B. Loovus viib Sind kõikjale.” Kujutlusvõime võimaldabki meil hüpata punktist B kaugemale, avades uksed uutele ideedele ja võimalustele. Enne kui midagi füüsiliselt eksisteerib, peab keegi suutma seda kujutleda. Näiteks enne lennukite leiutamist pidid inimesed kujutlema, mida tähendaks õhusõit.

Kujutlusvõime võimaldab meil mõelda väljaspool tavapärast raamistikku ning leiutada uusi viise olemasolevate probleemide lahendamiseks. Kujutlusvõime võimaldab meil ette kujutada uusi tehnoloogiaid, elustiile ja lahendusi ning neid siis ellu viia.Kujutlusvõime arendamine on oskus, mida saab harjutada ja täiustada. Mida Sa teeksid, siis kui…. Lase fantaasial lennata!

Tuleta endale iga päev meelde, et kõik asjad siin maailmas luuakse kaks korda. Mida Sina oma mõtetega lood? Millised mõtteid tavapäraselt iseenda või oma lähedaste kohta tavaliselt mõtled? On need edasisiivad või Sind pidurdavad? Kui soovid õppida oma kujutlusvõimet õigesti rakendama, siis mindset coaching on selle jaoks üks tõhusamaid meetodeid.

 

 

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.