Kujutlusvõimega lood või hävitad

Meie kujutlusvõime töötab täispööretel kogu meie elu avaldades mõju IGALE meie tulemusele, mida me elus saame. Iga asi luuakse maailmas kaks korda: esimest korda ideena kujutlustes, mis mingi ajaühiku pärast realiseerub materiaalses maailmas. Kujutlusvõimet seostatakse sageli pigem laste kui täiskasvanutega. Justkui oleks unistamine vaid laste privileeg. Kui nemad räägivad sellest, et soovivad saada lenduriks, rallisõitjaks või baleriiniks, on see justkui okei. Saades täiskasvanuks öeldakse aga pigem – “Saa suureks, lõpeta unistamine!” Kui sageli oled Sina kuulnud ütlemist: “Ära unista! See pole võimalik! Ole realist!” Kes on realist? Oma mugavustsoonis olija. Ta hindab mugavust ja sellest tulenevaid hüvesid kõrgelt. Ta ei soovi arendada oma kujutlusvõime. Ta ei soovi kasvada inimesena ega luua paremat keskkonda oma perele ega ettevõttele. Kujutlusvõime rakendamine on aga kõige alus. Kujutlusvõimega Sa kas lood või hävitad.

See, et kõrgeima vaimse võimena on neil kujutlusvõime olemas, ka täiskasvanutel, inimesed teavad, kuid nad ei rakenda kujutlusvõimet millegi loomiseks, vaid – enda hävitamiseks! Nagu öeldud on kõik, mida elus enda ümber näeme, loodud kaks korda – esimest korda mõtetes ja läbi pideva ideega mängimisega vormub see füüsilises maailmas. Sama juhtub ka siis, kui võimendatakse kujutlusvõime poolt loodud hirme, milleks on nende esinemissageduse järgi vaesusehirm, kriitikahirm, hirm tervise pärast, armastuse kaotamise hirm, vanadusehirm ja surmahirm. Kui pidevalt kordad – ma ei saa seda endale lubada – siis Sa ka ei saa. Kui Sa pidevalt kardad, et jääd haigeks, siis suure tõenäosusega jääd ka. Öeldes, et MA SUUDAN või MA EI SUUDA, on mõlemal juhul Sul õigus, sest Su tulemus sõltub sellest, mida endale iga päev sisendad.

Inimese mõistusel on 2 tasandit – teadlik ehk ratsionaalne ja alateadlik ehk irratsionaalne. Alateadvusel on loov võime, kuid puudub filter selekteerimaks, mis on hea või mis on halb. See, millele kõige enam mõtled, seda Sa oma ellu ise tekitad. Kui soovid positiivseid tulemusi, siis neid ei ole võimalik saavuatada endast negatiivselt mõeldes või rääkides.
Mida enam loovat kujutlusvõimet kasutada, seda tugevamaks see saab.


Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.