Küsi õigeid küsimusi

Sinu küsimuste kvaliteet määrab ära Sinu elu kvaliteedi.

Bob Proctor

Sinu küsimuste kvaliteet määrab ära Sinu elu kvaliteedi. Ütlus, mida on võimalik üle kanda igasse elu valdkonda. Toon näiteid.

Kas te olete märganud, et enamus inimesi küsib palju MIKS küsimusi negatiivses võtmes – miks minuga midagi head ei juhtu, miks see minuga küll juhtuma pidi, miks Sa minust aru ei saa, miks Sa ei ole teinud ära neid töid, milles me kokku leppisime jne. See, kellele küsimus on adresseeritud, arvatavasti lihtsalt ei oska sellele vastata. Etteheitvas toonis tehtavad küsimused ei paranda kuidagi omavahelist suhtlust. Kui soovid leida lahendusi leida, kasuta rohkem KUIDAS vormis või MIDA-küsimust. Näiteks – mida mina saaksin teha, et Sul oleks lihtsam kokkulepitud töid õigeaegselt teostada? Või siis – mida ma peaksin tegema, et see olukord enam ei korduks.

Bob Proctori, minu esimesel coachi, üks lemmikütlusi oli: “Küsimustes peituvad vastused. Ükski küsimus ei saa tekkida, kui tal poles vastust. Mõtiskle korra selle ütluse üle? …

Miks küsimus on igati põhjendatud endasse vaatamiseks – MIKS MA SEDA TEEN ehk mis on minu sisemine käivitav jõud? Simon Sinekil, ühel kaasaja inspireerivamal organisatsioonikultuuri teemal kõnelejal, on sel teemal raamat, mida soojalt igale ettevõttele soovitan – “Alusta küsimusega MIKS?”

Väga oluline on küsimuste kvaliteet müügitöös. Kui Sa ei mõista potentsiaalse kliendi vajadusi, tema nö MIKSI, mis on see käivitav jõud, mille pärast ta eelistaks just Sinu teenust, siis suure tõenäosusega ei teki ka koostööd ehk müüki.

Küsi alati küsimusi, mis aitavad Sind lahendusele lähemale. Julge üldse küsimusi esitada, sest väga paljud inimesed ei julgegi küsida, sest pelgavad minna konflikti, olgu selleks pereliige või kolleeg. Küsi neilt, kelle arvamus on Sulle oluline. Kellel on kompetents, mida Sina vajad, et oma eesmärgile lähemale jõuda. Coachingus näen tihti, et inimesed arvavad, et nad ei tea vastuseid, tegelikult nad aga TEAVAD, mida nad peaksid tegema, et olukord laheneks. Küsimus on selles, kas nad on valmis seda tegema?


Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.