Leia oma kirg

Lollikindel viis eesmärkideni jõudmiseks ja oma saatuse üle kontrolli saavutamiseks on leida oma kirg. Kas me tõesti saame oma saatust kontrollida? Suured filosoofid ja poeedid minevikust on seda Sandy Gallagheri sõnul korduvalt rõhutanud, et me saame ja lühidalt on selleks vaja teha vaid järgmist:

  1. Otsustada, mida Sa tahad
  2. Kirjutada see üles viisil nagu Sa oleksid selle juba ellu viinud
  3. Korrata sügava tänutundega seda avaldust päeva jooksul valjusti mitmeid kordi
  4. Oodata selle suure ihaldatud soovi materialiseerumist ja uskuda, et see ON võimalik.

Selle protsessi ilu seisneb selles, et Sa ei pea teadma, kuidas see soov täide läheb.
Võta kohe täna mõned minutid ja mõtle sellele, kes Sa siiralt sooviksid olla, mida teha või mida omada. Mõned inimesed suudavad uskuda, et nad võivad saada näiteks miljonärideks kohe peale ülikooli lõppu. Ja on teised, kes ei hakka sellele isegi kunagi mõtlema. Nad ei usu seda. Mis aga tegelikult aset leiab, kui soovid saada miljonäriks, kuid samas ise ei usu, et see võiks päriselt juhtuda?

Sa saadad välja vasturääkivaid, konfliktseid signaale. Vibreerid lühikest aega sagedusel, et Sinu suurim soov on teenida sissetulek, mida ihaled. Järgmisel hetkel saadad õhku aga kahtluse, et nagunii seda ei juhtu. Ja see kahtluseuss on palju võimsam, emotsionaalsem, sest on osa Sinu vanast paradigmast ehk uskumusest. Selle tulemuseks on loomulikult see, et Sinu kirjapandud soov ei realiseeru. Sa pole oma sooviga EMOTSIONAALSELT seotud.

Mida Sa peaksid tegema, kui Sul on kahtlused? Leidma eesmärgi. Mis on Sinu kirg?

Võta hetk aeg, leia vaikne koht, kus saad mõned minutid lõõgastuda. Vabasta end pingetest ja tee nimekiri kõigist neist asjadest, mida sooviksid, kui raha poleks takistuseks, niisamuti kui Sa ei tunneks hirmu ebaõnnestuda. Kirjuta üles kõik, mis mõttesse tuleb – unistuste maja ostmisest, oma ettevõtte loomisest, uue võõrkeele õppimiseni. Pane kõik lihtsalt paberile kirja.

Kogu eesmärgi seadmise protsess on oma saatuse üle kontrolli võtmise tegevus, mis aitab Sul kasvada ja oma elust rõõmu tunda. Kahtluste küüsis olemine mitte ainult ei pidurda Sinu kasvamist ja oma eesmärkide ellu viimist, vaid paneb Sind ka end halvasti tundma. Ja iga kord kui end halvasti tunned, oled negatiivses vibratsioonis.

Teeme midagi, et seda muuta!

Võta oma kirjapandud eesmärgid ja anna skaalal 1-5 igale soovile hinne, kui väga Sa seda soovid. Kui Sa seda väga-väga tahad, pane hindeks 5. Kui sooviksid seda, kuid Sa ei tunne elevust, pane hindeks 1.

Seejärel vaata nimekirja uuesti ja pane taas hinded. Sel korral vastavalt oma uskumusele, et suudad selle ellu viia, seda saavutada.  Kui arvad, et see on peaaegu võimatu või üldse võimatu, pane hindeks 1. Kui aga usud kogu südamest, et võid seda saada, saavutada, pane hindeks 5. Ja nii edasi.

Nüüd vaata üle oma nimekiri ja vali soov, mida VÄGA soovid ja mida oled hinnanud hindega 3 või 4 oma uskumuste skaalal, seda saavutada. See on soov, mis asub nn „magusas alas“ (sweet spot). Sa väga-väga soovid seda, ja Sa usud, et soovid seda saavutada, vaid vähe on puudu, et selleni jõuda, vaid sirutust, et selleni ulatuda. Kasuta oma kirge  lähtekohana selles 4-astmelises lähenemises, et oma soov realiseerida.

MUL POLE PÕLETAVAT KIRGE…

Selleks, et saaksid oma unistused realiseerida, peab Sul ka mõni olema. Kui Sa ei suuda midagi välja mõelda, kanna iga päev igal pool endaga kaasas märkmikku ning pane iga kord, kui leiad end mõttelt, et see Sulle meeldib, sinna kirja. Vaata seda nimekirja aeg-ajalt. Kas midagi kirjapandust tekitab Sinus põletava soovi seda mõtet ellu viia. Kui jah, hinda, kui suur on Sinu uskumuse aste, et suudad selle ellu viia.  Kui uskumuste skaalal paned sellele hindeks 3 või 4, kasuta seda oma sooviavalduse vundamendina.

EDU TOIDAB ENESEKINDLUST

Millal iganes Sul midagi edukalt esimest korda välja tuleb, kasvab Sinu enesekindlus. See juhtus siis, kui õppisid uue oskuse, näiteks rattaga sõitma või arvutit kasutama. Sama juhtub ka selle 4-astmelise protsessiga, kui hakkad seda teadlikult kasutama iga oma soovi ellu viimiseks ja saatuse üle kontrolli saavutamiseks. Kui Sa näed seda maagiat, kui asjad hakkavad juhtuma ja unistused täituma. Unistused, mida Sa ei teadnud, KUIDAS neid saavutada, kogud protsessi käigus enesekindlust. Sinu elus hakkavad aset leidma muutused.

Sa hakkad seadma üha suuremaid ja suuremaid eesmärke. Ja Sa hakkad end tundma võimeka ja rõõmsana. Sinu ellu saabub suurem küllus kui lootsid. Ja üsna pea on IGA soov sweet spot alal. Kahtlemise asemel, ütled „Ma teen selle teoks!“ Edukus on alati vaid ühe otsuse kaugusel. Otsusta, et teed selle teoks, sest see on Sinu sweet spot. Keskendu sellele, ja tea, et see saab teoks.


Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.