Loo uus tegutsemismudel

Oleme harjumuste kogum. Enamus asju, mida päeva jooksul teeme on harjumuslikud, olgu selleks siis kaupluse valik, kust sisseoste teeme või millist teed mööda punktist A punkti B liigume. Teeme sageli otsuseid, eriti uue aasta alguses, et peame mõnda oma harjumust muutma (vähem ja tervislikumalt sööma, rohkem liikuma, omandama uue oskuse jne). Lühiajaliselt see ka õnnestub, kuid enamus meist libiseb tagasi vana ja harjumuspärase juurde…Tõeline muutus nõuab tugevat ja järjepidevat pühendumist. On otsene seos autasu ja pühendumise vahel: suured eesmärgid nõuavd suurt jõupingutust.

“Peab olema töökoht” – on üks kõige keerulisem harjumuslik ühiskonnas levinud mõttemuster. Niisamuti kui mõte täistöökoht = 40 h töönädal. Tööaja normeerimine 40 h on ehk kohane tööstusettevõttes ja sedagi eelmisel sajandil. Vahetada aega töötasu vastu tundub justkui hea mõte. Samas – aeg on Sinu ainus mittetaastuv vara. Teha päevas-päeva midagi, mis Sulle ehk isegi ei meeldi, tundub uskumatu priiskamisena ja enda piiritlemisena…

SOOV SAADA MILJONÄRIKS

Paljud soovivad saada miljonäriks. Nad isegi võivad luua omale ettevõtte, kuid miljonäriks siiski ei saa. Neil puudub sihikindlus ja nad pole aru saanud passiivse tulu loomise põhimõttest. Warren Buffet, Ameerika üks tuntumaid investoreid ja filantroope, on öelnud: “Kui Sa teenid öösel vähem raha kui päeval kulutad, oled loonud endale lihtsalt töökoha.” Ka see on suurepärane, kui teed seda, mida tõesti soovid teha ja ka sissetulek on piisav. Kui aga soovid hüppeliselt kasvatada oma sissetulekuid, on vaja paralleelselt mõelda ka passiivsete sissetulekuallikate kasvatamisele.

LOO ISE OMA ETTEVÕTE

Selleks on mitmeid võimalusi. Alustada palgatöö asemel oma ettevõtte loomisega ja / või kodulehe loomisega, kus tutvustad seda, mida pakud, teha algust investeerimisega, luua e-pood, liikuda võrkturustusse jne. Enamus neist tegevustest vajab enam tähelepanu alustamisel, kuid juba töös olles muutub toimetamine kordades ajatõhusamaks. Kui oled ise äriomanik, investor või vabakutseline avaneb Sul võimalus kasutada maksusoodustusi, mida palgatöötajal üldiselt pole ja Sul on võimalik oma teenitud summasid tõhusalt suunata järgmiste eesmärkide saavutamisse. Olles kasvõi osaliselt ise ettevõtja, saavad need võimalused Sulle kättesaadavaks. Ise ettevõtjaks hakkamine on üks suurimaid katalüsaatoreid enesearenguks: Sa soovid pidevat arengut. See on võimalik vaid läbi pideva olemasolevate oskuste kasutamise ja uute teadmistei omandamise.

MA EI TEA, MIS ON MINU KUTSUMUS

Paljud pöörduvad minu poole küsimusega, et ma ei tea, mida võiksin teha, mis on minu kutsumus. Vastus sellele on üheselt lihtne. Sa juba tead seda – lihtsalt pane kirja ja võta teha. Tee seda, mida Sulle meeldib teha ja mida oskad või õpi see uus amet, millest ammu või lapsepõlves unistasid.

OLE ÜLE KAHTLUSTEST

Kui Sind vaevab kahtlus, et seda, mida Sina soovid teha, on juba tehtud või tegijaid on liiga palju, kas ettevõte saaks edukaks, siis unusta kõhklused ära. Sina oled unikaalne ja Sinu tegevused niisamuti. Kui teed seda täie pühendumisega, suudad kindlasti ka oma ettevõtmise kasumlikult toimima saada. Liigu lihtsalt tegevusse. Pühendumus on üks olulisematest kitsaskohtadest suuremates ettevõtetes – eesmärgid jäävad palgalolijatele hägusaks ja väärtused on vaid ilusad kirjapandud sõnad, mis ei kandu töökeskkonda, juhtimisse ega ka kliendile suunatud tegevustesse.

USALDA JA VÄÄRTUSTA END

Kunagi pole hilja millegi uuega alustamiseks. Minu coachingus on inimesi vanuses 20-70 ja kõigil neil on üks ühine omadus – nad soovivad teha seda, mida armastavad ja nad soovivad ellu viia oma visiooni enda unistuste elust. Usalda ja väärtusta iseennast, isegi siis, kui kogu maailm väidab vastupidist. Loo enda tegutsemise mudel, mis Sind igal hommikul rõõmsalt tegevusse, mitte äratuskella korduvalt edasi lükkama suunab.Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.