Ma ju tean, miks ma siis ei tee?!

Kui me kõik teeksime neid asju, mida oleme võimelised tegema, siis me, sõna otseses mõttes üllataksime iseennast.

Thomas Edison

On aeg hakata ennast üllatama. Me teeme nädalast nädalasse ja kuust kuusse samu tegevusi, saame samu või veidike paremaid tulemusi. Need ei rahulda meid, oleme rahulolematud, tahaksime enamat, kuid mingil kummalisel põhjusel jätkame nende tegevuste tegemist.

Töötame ametipostidel, mida me ei armasta. Soovime alandada kaalu, lõpetada suitsetamine, vähem viriseda – ometi jätkame ka nende tegevuste tegemist. Kohtame müügiinimesi, kes kurdavad, et on raske müüa, kuid nad eiravad müügi põhitõdesid. Oleme kokku põrganud juhtidega, kes kritiseerivad alluvaid teiste nähes isegi siis, kui nad teavad, et see vaid süvendab probleeme, mida nad proovivad lahendada. Kui proovivad…. Jah, kõik need inimesed teavad, kuidas asju paremini teha, kuid nad ei tee seda. Miks? Nad ise ka ei tea, MIKS….

Põhjus peitub PARADIGMAS – paljude erinevate harjumuste ja mõttemustrite kogumis. Mis on harjumus? Harjumus on kinnistunud idee inimese alateadvuses, milles domineeriv käitumismuster paneb meid järjepidevalt olukordadesse, kus me olla ei sooviks. Selle muutmiseks peame teadlikult valima oma tegevusi. Peame mõistma enda paradigma olemust.

Keskkonna ja minevikukogemuste poolt meile nö peale kirjutatud programmi (paradigma) muutmine võib olla keeruline. Ta on uskumatult võimukas. Vanal harjumusel on jõud Sind ümber veenda. Kui Sa ei ole endale teadvustanud, mis on SINU SUUR SOOV, põrkud tagasi vanade harjumuste juurde esimese esilekerkiva takistuse juures. Kui soovid tõesti paremaid tulemusi, on vaja eesmärki, mida kogu hingest soovid saavutada ja sihikindlust ning püsivust selleni jõudmiseks. Paljud inimesed unistavad kuulsusest. Nad tahavad tuntust ning rikkust, kuid nad ei ole nõus maksma hinda, et sinna jõuda. Nad panevad oma soovi juba esimese takistuse juures kahtluse alla ja – siirduvad tagasi oma mugavustsooni ja harjumuspärase juurde. On meie valik, kas liigume edasi või anname alla.

Sõnal „püsivus“ ei pruugi olla kangelaslikkuse varjundit, kui tal on iseloomule samasugune jõud kui süsinikul terases.

Napoleon Hill

Peamine viga, mida paremaid tulemusi saavutada soovides tegema hakatakse on – proovitakse muuta ainult oma käitumist. Asi seegi, kuid vaid mõnda käitumisaspekti muutes, on tulemused tavaliselt ajutised. Ehkki käitumine loob tulemusi, ei ole käitumine tulemuste tekkimise peamine põhjus. Peamine põhjus on – PARADIGMA. Kui mõistame, kuidas oleme programmeeritud, mis ajendab meid tegevustesse, oleme avatud paradigma olemuse mõistmisele, saame alustada muutustega. Kui paradigma muutub, siis muutuvad ka käitumine ning tulemused.

Mida iganes endale ette kujutad ning usud, saavutad Sa läbi püsivuse. Otsusta KOHE PRAEGU, NÜÜD, et Sa oled üks neist inimestest, kes teeb asjad teoks. Mitte miski maailmas ei saa asendada järjekindlust. Isegi mitte talent. Inimesed, kes kunagi ei ründa mägesid, vaid viibivad enamuse elust mäejalamil unistades, on minu arvates, valetanud endale ja teistele, kes on valmis neid kuulama, nii tihti ja nii kaua, et nad enam isegi ei tea, mida nad teevad.

Nad ütlevad, et nad on rahul oma tulemustega. Nad ütlevad, et mägede vallutamine ei ole nende jaoks oluline … neile meeldib nii, nagu asjad on. Tegelikult on aga suur tõenäosus, et aastaid tagasi nad alustasid salaja mäe vallutamist, kuid lõid kartma.  Nad seisid vastamisi oma hirmu piiriga ja taandusid kiiresti mugavustsooni tagasi ja on sellest alates varjanud end oma ratsionaalsete valede taha.

Kuidas muutuda järjekindlamaks? Järjekindlust, püsivust ei arendata kunagi juhuslikult. Sa ei ole selle omadusega sündinud ning seda ei saa pärida. Keegi teine ei saa PÜSIVUST Sinu eest arendada. PÜSIVUS on aga EDUGA niivõrd põimunud nagu kana munaga. Lõpuks saab järjekindlalt oma eesmärkide suunas liikumisest elustiil. Kuid see ei ole see, kust see alguse saab.

Selleks, et arendada harjumust, PÜSIVUST, pead Sa pead tõepoolest midagi NII TAHTMA, et see muutuks põletavaks ihalduseks, kireks Sinus.  Sa pead oma ideesse armuma. Jah, SÕNA OTSESES mõttes, armu oma ideesse. Magnetiseeri ennast oma idee iga aspektiga. Ning – järjekindel olemine muutub automaatseks. Raskused, takistused ja väljakutsed ilmuvad Su teele ikka ja jälle, kuid tänu JÄRJEKINDLUSELE, PÜSIVUSELE saadab Sind edu, iga kord. Väga vähesed inimesed on endale tunnistanud, mida nad TAHAVAD. Kas see on  tõesti SEE, millesse usuvad, et SELLELE pühenduda kogu oma elu.

Su teele satub ikka väljakutseid. Neid lahendades saad tugevamaks. Kujunda graniittugev hoiak, sisemine veendumus, et Sa jõuad tippu. Ja vaade kõrgeimast tipust saab olema imeline! See on piisav auhind kõigi nende raskuste ületamise eest, mida kohtad teel sinna. Mida TAHAD ja IHALED SINA NII väga, kogu oma olemuse tasandil, et see paneks Sind liikuma igal hommikul? Läbi murdma igast raskusest. Teised ei pea mõistma, miks Sa midagi TAHAD. Järjekindlad inimesed ei teagi, miks nad seda tahavad. Nad teavad vaid, et nad tahavad ning peavad selle saama, ja selleks, et saada, peavad nad olema. Nad ihalevad seda nii väga, et jätkavad selle kujutlemist seni, kuni nad visualiseerivad end täielikult olukorda, mida soovivad. Ja need on sammud, mida tulebki järgida, kui soovime, et loomisprotsess meie elus töötaks.

Inimesed saadavad korda erakordseid asju, kui nad teadlikult teadvustavad endale, mida nad tahavad ning ei kaota hetkekski selle võimalikkusesse usku, sellest loobumist. Nad ei loobu unistusest isegi siis, kui kogevad nende poole liikudes läbikukkumisi ja äraütlemisi. See peab nii olema või muidu ei saadaks inimene kunagi korda erakordseid asju. Nende soovi tugevus ja järjekindluse intensiivsus toovad neis esile võimed, mille olemasolust nad varem teadlikud pole. Nad väljendavad seda, mis neis peitub – SUUREPÄRASUST.

Kui unistus on piisavalt suur, siis faktid ei loe.

Dottie Boreyko

Saa selle ütluse olemusest aru ja võta omaks – JÄRJEKINDLUS, PÜSIVUS ja PÜHENDUMINE on see, mis teevad Sinust staari. Hoia ideed oma soovist elus, mängi mõttega, et ta üldse ellu jääks ja samm-sammult saab sellest kandvast ideest käivitav jõud, mis pühib Sinu teelt kõik takistused. Idees, unistuses, tahtes endas midagi saavutada, on rohkem käivitusjõudu kui füüsilisel ajul, mis idee enda sünnitas. Vali oma soov ja ole  järjepidev selleni jõudmisel. Sel juhul saab see olema elu, milleks oled loodud.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.