Miks eesmärgid ja lubadused luhtuvad

Kuidas on Sinul tavaliselt kombeks? Kas teed vana-aasta lõpus mitte ainult oma äris, töös, vaid ka isiklikus elus kokkuvõtteid? Analüüsid, kuidas läks, milliseid omadusi ja oskusi tuleks arendada, selleks et ….. astuda järgmine pikk samm oma unistuste suunas uuel algaval aastal?

Kas panid ka uue aasta plaanid ja lubadused võimalikult täpselt kirja? Võtsid aega, et mõelda, mida TÕELISELT soovid? Sinu soov ei olnud palgatõusu vähemalt 10% või vähemalt Eesti keskmist palka või maksta oma töötajatele vähemalt Eesti keskmist palka või et alandada kaalu 10 kg jne? Ma loodan, et Sa seda ei teinud, sest oled väärt kordades enam ja ka Sinu töötajad. Vaja on mõelda suurelt, nii suurelt, et eesmärk Sind käivitaks ja lükkaks Sind oma mugavustsoonist tegevusse.

Kui mitmeid aastaid oled andnud endale samu uusaastalubadusi? Kui mitu korda oled Sa need saavutanud? ….

Kas tead, et igal teisel inimesel ehk 50% inimestest on Bob Proctori sõnul jaanuari esimestel päevadel kirja pandud eesmärgid ja lubadused juba jaanuari lõpuks unustatud…. Ja loobumise põhjuseks tuuakse hämmastavaid asjaolusid. Mina soovin, et Sinu jaoks see olukord enam korduks, sestap jagan mõne soovitused, millest juhinduda, kui eesmärk hakkab hägustuma. Olen need soovitused saanud Bobilt.

Sul on vaja mõista tegelikke põhjuseid, miks Sa oma eesmärkideni ei jõua.

PÕHJUS 1: SA EI USU ISEENDASSE

Inimene on Looja suurim looming ja saavutus. Mõtle hetkeks selle… Mõtle, sest just mõtete valimisega, kasutades mõtete jõudu, saad luua ja saavutada iga eesmärki, kui seda siiralt soovid. Mitte keegi teine seda Sinu eest teha ei saa. Sa võid luua midagi, mida pole varem kunagi eksisteerinud. Midagi, mis muudaks maailma! Võid kirjutada menuki, osta oma unistuste maja või auto, minna reisile, teenida oma unistuste töötasu, luua rahvusvaheline äri. Teha kõike, mida soovid. Sa pead lihtsalt endasse uskuma! 

Miks Sa seda siis ei tee? Harjumusest. Oled omaks võtnud Sind ümbritseva keskkonna poolt heakskiidetud normid ja tavad, uskumused. Need normid, mis on ehk juba aastakümneid ja sadu püsinud paigal, samal ajal, kui maailm meie ümber muutub. Pidevalt. Kiiresti. Üha kiirenevas tempos. Ja aastad kaovad märkamatult…
Kui usud, et suudad oma eesmärke saavutada, pead mõned asjad ümber hindama. Eelkõige nägema iseend uue uuest vaatenurgast. Küsi endalt, miks Sa teed seda, mida teed. Sul on vaja ümber hinnata oma emotsioonid, mis põhjustavad Sinu käitumist. Ümber hindama ka selle, kelle nõuandeid Sa kuulad. Ainuke, kelle nõuandeid peaksid kuulama on see, kes on juba korda saatnud seda, mida Sina soovid saavutada. Ja iga saavutuse eeltingimuseks on usk. Ei oma tähtsust, kui väga Sa soovid oma eesmärgini jõuda, kui Sa endasse ei usu, siis Sa ei õnnestu.

PÕHJUS 2: SA EI SOOVI SEDA PIISAVALT

Isegi kui arvad, et seatud eesmärk on õige, ta seda arvatavasti siiski pole… Kui see ei inspireeri Sind tegutsema. Selle asemel, et seada endale mitte-inspireerivaid eesmärke, mida arvad, et oleksid võimeline väikese täiendava jõupingutusega saavutama, mängi hoopis mõttega, et Sina oled Looja suurim looming ja Sina suudad kõike. Mida Sa sooviksid korda saata, saavutada?

Kasuta oma kujutlusvõimet, anna endale uus ametinimetus – režissöör. Võid luua fantaseerides oma elust just sellise filmi nagu soovid. OTSUSTA, mis on see lugu, mida soovid jutustada, milliseid võttekohti kasutada ja kuidas see film lõppeks. Kirjuta üles kõik need asjad, mida tõesti soovid teha, olla või saavutada. Vali nendest üks idee või eesmärk – midagi, mida TAHAD, mitte midagi, mida VAJAD. Vajadustes pole tavaliselt inspiratsioonile ruumi. Kui Su eesmärk pole piisavalt suur, siis ta Sind ka ei inspireeri.

PÕHJUS 3: ISEGI KUI EESMÄRK ON UUS, ON MÕTTEVIIS ENDINE

Tavaliselt proovitakse muuta eesmärgi seadmisega LÕPP TULEMUST (10% kasvu, 10 kg vähem kehakaalu, 10x suuremat töötasu jne), kuid unustatakse ära, et TULEMUSED tekivad vastavalt tehtud TEGEVUSTELE. Ja tegevusi valitakse lähtuvalt oma mõtteviisist. Kui soovid siiralt jõuda oma eesmärkideni, tuleb alustada oma mõtteviisi muutmisest. Sinu senised tulemused on Sinu praeguse mõtteviisi tulemus. Kui soovid muutust, arengut, ON VAJA, et ka Sinu mõtteviis muutuks ja areneks.  

Selleks, et aastast 2021 ei saaks järjekordne lubaduste, vaid muutuste aasta, alusta järgmistest väikestest mõtteviisi muutvatest harjutustest, et jõuaksid oma uue aasta eesmärkideni:

1. Hoia oma mõtetes pidevalt eesmärki, mis Sind tõeliselt inspireeriks!
2. Määratle, millist mõtteviisi vajad, et oma soovitud eesmärkideni jõuda ja hakka käituma vastavalt.
3. Tee enesearengust PRIORITEET NR 1
4. Muuda viisi, kuidas iseendaga ja teiste inimestega enda ümber räägid. Mõtle sellele, et Sa oled võimeline oma eesmärgi ellu viima ja Sul on olemas kõik, mida selleks vajad, et luua oma unistuste elu. Ole tänulik!
5. Unusta ebamugavustunne ja hoia kinni harjumusest, mis viib Sind oma eesmärgi ja unistuste elule lähemale.
6. Õpi end tundma läbi iseenda proovile panekute. Saad teada, et olete tugevam ja võimekam kui arvasid.
7. Kuula nõuandeid vaid neilt, kes on saavutanud seda, mida Sina soovid saavutada.

Läbi nende harjutuste saad end paremini tundma ja suure tõenäosusega mõistad varsti, et Sinu eesmärki ei ole mitte ainult võimalik saavutada, vaid arvatavasti Sa seda ka teed! Õnnelikku ja edukat aastat!

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.