Mis on iga riigi ja ettevõtte suurim vara?

Eesti puhul tahaks inimesed öelda, et põlevkivi. Mõne riigi puhul kuld, teemantid, rauamaak jne, aga see ei ole nii. Need on lihtsalt maavarad, kuid mitte suurim vara. 

Iga ühiskonna ja ettevõtte suurim vara on INIMESED. Selle asemel, et rääkida maavaradest peaksime keskenduma inimestele. Iga riigi suurim vara on INIMESED. Iga ettevõtja suurim vara on INIMESED. 

Kogu rõhk peaks olema inimeste harimisel ja julgustamisel, mitte käskudel ja keeldudel ega masinatel. 

“Iga riik jätab oma suurimad varad peaaegu puutumata. See vara on intelligents, algatusvõime ja tootlik jõud, mis peitub igas inimeses”  – Bob Proctor

Riigid ja ettevõtted, kes on sellest tõsiasjast aru saanud, arenevad ja kasvavad jõudsamalt kui eales varem. Inimesed väärtustavad ettevõtteid, kus neid väärtustatakse, tunnustatakse, sõbralikult koheldakse, kus nad on osa perest. 

 Aeg on muuta oma arusaamasid ja vaatenurki ning panna oma fookus sinna, kuhu see peaks eelkõige kuuluma – inimeste arendamisele, kasvatamisele, et nad saaksid rakendada oma olemasolevaid võimeid ning elada õnnelikku ja rahuldustpakkuvat elu.

Tänapäevane haridussüsteem eeldab, et laps on kui tühi anum, mida on vaja täita. SEE EI OLE NII. Neile on juba sündides kaasa antud imelised vaimsed võimed: kujutlusvõime, arutlusvõime, mälu, tahe, intuitsioon, vaatenurk/ ettekujutlus. Meil on vaja hoolitseda selle eest, et laps oleks nendest võimetest teadlik (selleks peame kõigepealt ise neist teadlikud olema) ja oskaks neid võimeid igapäevaselt kasutada. 

Sõna “haridus” tuleb ladinakeelsest sõnast “educo”, mis tähendab – SEEST VÄLJA TOOMA! Meil on vaja õppida elama seest välja ehk me peame aru saama ja oskama rakendada meile kaasa antud võimeid. Enamus inimesi ei ole isegi teadlikud, et neid on sellised imelised võimed olemas ja seega ei oska ta neid ka teadlikult kasutada. Me kõik kasutame oma võimeid igapäevaselt, aga oma teadmatusest loome nende võimetega enda jaoks negatiivset tulevikku. On aeg õppida kasutama oma kujutlusvõimet, hakata mõtlema sellele, mida tahame.

James Allen on oma imelises raamatus “As A Man Thinketh” (“Nagu inimene mõtleb”) öelnud:

“Inimene on iseenda looja ja samuti iseenda laialilammutaja. Oma mõtete sepikojas sepitseb ta relvi, millega iseenda hävitab. Samas voolib ta ka abivahendeid, mille abil püstitada endale taevalikku rõõmu, tugevuse ja rahu losse. Mõttemaailma korrastamise ja kavandatu elluviimise korral saavutab inimene täiuse, st. kooskõla enda ja ümbritsevaga”. 

Iga inimese ainus eesmärk elus on õppida oma võimeid kasutama ja kui seda teed, siis võid elus saavutada kõike, mida soovid. Kui tahad oma võimeid tundma õppida, siis oled oodatud “Alguspunkt – enesearengu ja ärilise kasvu konverents”

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.