Mis on mindset coaching?

Mis on mindset coaching? Kas see on individuaalne coaching või meeskondade coaching või mingi kindel meetod? Kui palju maksab coachingu teenus? Mille järgi valida coachi? Kus saab õppida coachiks? – Tavapärased küsimused, mida minult igapäevaselt küsitakse. Räägime neist teemadest siin blogis siis järgmistel nädalatel.

Minu arvates on mindset coaching ehk mõtteviisi muutmine kõigi coachingu-tüüpide vundament ehk baas. Kõige efektiivsem coaching, kus muutused on püsivad ja toodavad järjepidevat kasvu. Spordist tuntud sõna coaching ehk juhendamine tähendab ühte ja sedasama nii spordi kui mõtete treenimise puhul: mõlemal juhul on ajendiks soov saavutada paremaid tulemusi. Ühe puhul on selleks füüsiline vorm, teisel aga vaimne.

Mis on õige või vale mindset?

Õige mõtteviis on see, mis tagab Sulle soovitud eesmärkideni jõudmise. Coachingusse pöördutakse küsimustega, kuidas kasvatada sissetulekuid, kuidas leida õige elukaaslane, kuidas kiiresti langetada kaalu, kuidas saada rikkaks jne? Inimene on tavaliselt teadlik ehk teadvuse tasandil teab, mida ta soovib, kuid tema alateadvuses istuvad minevikuhirmud, harjumused, hinge läinud ütlemised, mis on õõnestanud tema minapilti ja enesekindlust. Kuna erinevate uuringute ja eduõpetaja hinnangul moodustab Sinu tulemustest 95% õige mõtteviis ja vaid 5% on tehnilised oskused, selgitab see ebaedu olemust. Sinu vana paradigma ei lase Sul soovitud muutust ellu kutsuda?
Kas Sul on õige või vale mindset saad aru oma tulemustest. Kui teed justkui kogu aeg enda arvates õigeid tegevusi, aga tulemused ei ole need, mida soovid – peitub põhjus Sinu harjumuspärasel minapildil iseendast. Vaja on korrastada ja muuta oma mõtlemist.

Iga coach aitab Sul tuvastada selle koha, kus Sa oma elus praegu oled, seada eesmärgid ja tegevuskava ning nendeni ka jõuda. Mindset coaching ehk mõtteviisi treener aitabki lisaks eelpoolöeldule tuvastada ja nö ümber seadistada piiravad mõttemustrid, harjumused jne, mis pidurdavad inimest rakendamaks oma võimeid, et saavutada soovitud edu. Iga inimese enda võimuses on valida mõtteid, mida mõelda. Peaaegu iga meie negatiivne mõte on seotud, kas mineviku või tulevikuga. Inimene ei oska hoida fookust tänasel.. Püsides hetkes, saame loovalt ning mängleva kergusega lasta enda võimetel avaneda. See, millest mõtleme, kujundab aga meie reaalsust.

Mindset coaching on õige coaching Sulle, kui:
  • Sulle tundub, et tammud oma elus ühe koha peal, oled justkui kinni jäänud
  • Sa tead tegelikult, mis Sind tagasi hoiab (hirmud, madal enesehinnang vms)
  • Sa justkui tead, mida soovid, aga ei tee tegevusi
  • Vajad juhendajat, kes aitab Sul veenduda, mis on Sinu õige eesmärk
  • Tunned, et vajad muutust meetodiga, mis tagab püsiva arengu ja kasvu

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.