Mõtteviisi restart
Paljudel on soovid ja eesmärgid, aga – vähesed viivad need ellu, sest – elu tuleb vahele….. st vanad harjumused ei lase vabaks. Uusi eesmärke (lubadusi) pole aga võimalik täita, kui ei – muudeta oma harjumusi. Ei tehta mõtteviisi restart ehk ei muudeta harjumuspärast mõtlemist.
Mõtteviisi restarti on vaja teha siis, kui Sinu tulemused Sind enam ei rahulda. Harjumuste muutmine tähedab nii distsipliini, kui seda, et antud lubadus või eesmärk on midagi sellist, mida tõesti VÄGA soovid + Sa oled endale teadvustanud, MIKS see Sinu jaoks nii tähtis on.
Ärevusetunne homse ees ja nõutus, kuidas see kõik on võimalik – üllatas sel aastal nii mõndagi muidu elu rahulikult võtvat inimest. Tegevused, mis mõni aasta tagasi tundusid mõttekad, tunduvad tänases päevas isegi tähtsusetud. Üha enam inimesi revideerib oma tegevusi, mõtteid ja tundeid ja küsib endalt, mida teha teisiti.
Mõtteviisi restardiks on vaja teadvustada:
* miks ma tunnen end ärevalt või rahulolematuna?
* kas mu lähedased mõistavad mu sisemisi heitlusi?
* kas see, mida ma teen on tõesti see, mida ma teha soovin?
* mis hoiab mind tagasi tegemaks muutust?
* kuidas hakkama saan paduvihmana kaela sadava hindade tõusuga?
* kas ma olen õnnelik siin ja praegu või on vaja keskkonna vahetust?
* kas ma olen piisavalt võimekas, et muutust teha? Äkki olen liiga vana?
Alustades viimasest. Keegi pole kunagi liiga vana ja ALATI on õige aeg. Igaüks on unikaalne ja igaühel on oma teekond. Fakt on aga see, et igaüks on võimeline ellu viima selle, mida TÕELISELT IHKAB.
Mina oli üks nendest, kes otsuse sel aastal perega talvituda lõunas. Kogu perega. Kuigi tean, kuidas oma mõtlemist treenida, tundsin, et vajan keskkonna muutust, et uuesti leida endas sisemine tasakaal. Tööst vabadel hetkedel naudin valgust ja päikest perega. Seda teeb, muuseas, ka meie koer, kes on nii pimeduse kui paukude pelgaja. Ta rõõmustab koos meiega pikkade valgust täis päevade ja paukudest vaba õhustiku üle. Eestis olles poolest detsembrist poole jaanuarini oli tema jaoks täitsa pöörane aeg.
Siin me siis oleme, Lõuna-Hispaanias ja teeme mõtteviisi restarti. Kui soovid sama ehk vaadata uue nurga alt oma elu ja tegemisi, siis mõned soovitused minult:
1) lõpeta suhestumine negatiivsete uudistega. Ära lase neil oma olemist ega tundeid mõjutada. Sinu alateadvus ei tee vahet, mis on päris ja mis on ettekujultuse vili. Mõtle sellele, mida SOOVID, mitte sellele, MIDA SA KARDAD või mida oma ellu EI SOOVI! Mõtiskle hetk, kas sellel on vahe?
2) Vali keskkonda, milles viibid ja HAKKA MÕTLEMA!
Kui Sa tead, mida soovid, on Sinus enesekindlust öelda igale negatiivsele mõttele. Sa oskad tuua oma mõtete fookuse taas sellele, mida SOOVID. Pealegi, kui mõelda negatiivselt, pole võimalik saavutada positiivseid tulemusi. . Kõlab loogiliselt? Oma eesmärkideni liikumiseks on vaja muuta oma mõtlemist. Vaigistada iseendas peituv suurim kriitik ja saada endaga sõbraks. Üks tegevus korraga.
3) Revideeri oma HARJUMUSI! Millele kulutad oma aega iga päev? Kas sead end esiplaanile või kõigi teiste vajadused? Võta märkmik ja pane kirja kõik päeva jooksul juhtunud olukorrad, mis on kõigutanud Sinu sisemist rahu (Sa oled millelgi või kellelgi lubanud seda teha) või Sa oled ise teinud midagi, mille üle Sa rõõmus ei ole (öelnud, teinud vanast harjmusest). Mis on see Sinu jaoks kõige olulisem harjumus, mis Sind mitte kuidagi ei teeni ega edasi vii ja millest soovid loobuda esimeses järjekorras? Vali igas kuus 1-2 harjumust ja tee neile restart. Üks samm korraga.
Lihtsalt tee OTSUS. Tee mõtteviisi restart ja hakka õiges suunas liikuma!