Mul pole enesekindlust…

Paljude inimeste jaoks tähenda sõna ENESEKINDLUS isiksuseomadust, mida neil on või siis pole. Midagi, mis on sündides kaasa antud. Tegelikult on ENESEKINDLUS vaimne seisund, mida saab arendada.

Omades enesekindlust võid ellu viia kõik oma unistused. Enesekindlus annab jõu ja loob mittefüüsilise aura mis haarab kõigi tähelepanu. See on see midagi, mida teised imetlevad. Enesekindlus loob vibratsiooni, mis paneb teised uskuma Sinu võimetesse, see sisendab neisse usku ja nad järgivad Sinu juhistele.

Kui olete enesekindel, siis teate, et olete harmoonias nähtamatu jõuga, mis asub igas Sinu keharakus ja Sa oled võimeline lähendama iga probleemi, millega kokku puutud. Kui Sa kahtled endas, oma võimes, kui tunned, et Sa ei ole võimeline tegema oma tööd või lahendama oma probleeme, siis nõuanded, mida sellest artiklist jagan, ei aita Sind.

Enesekindlus on Sul juba olemas. Sul ei pruugi seda olla valdkonnas, mida vajad, kuid Sul on see olemas. Enesekindlus on teadmine, see on sisemine veendumus ja miski ei saa seda muuta. EI oma tähtsust, mis on juhtunud, mida keegi on öelnud või teinud, Sa tead, mida soovid ellu viia ja liigud selle poole edasi.

Vastupidiselt üldlevinud arvamusele ei ole Sinu intellektil mingit seost sinu enesekindlusega, kuid – enesekindlusel on tugev seos uskumusega. Mida rohkem teadmisi ning arusaamist on Sul iseendast, seda suurem on Sinu enesekindlus. Enesekindlus annab Sulle positiivse hoiaku ja teadmise, et Sa oled võimeline muutuma pädevaks valdkonnas,  millest tead vähe.

KOLM SOOVITUST ENESEKINDLUSE KASVATAMISEKS

1) kontrolli oma minapilti. Kuidas Sa iseennast näed? Mõeldes millestki, mõtleme tavaliselt kujutluspiltidena. Näiteks öeldes “mugav diivan”, mis pilt tuleb mõttesse. Milline pilt seostub Sul Sinu endaga? Enesekindlus on SISEMINE töö. Kas Sul on või ei ole enesekindlust, ei Oma mingi seost sellega, mis leiab aset Sinust väljaspool. Enesekindlus tuleb sellega, mis leiab aset sinu sees. 

Pea meeles, mida Sa välja annad, tuleb alati tagasi. Kui Sa lood kujutluspilti oma unistusest, näe ennast sellena, kelleks soovid saada: abivalmis, õnnelikku, tervet, jõukat, edukat, armastavat inimest. Senikaua kui hoiad pilti oma unistusest, mõjutab see Sinu käitumist ning määrab ka selle, mida oma ellu tõmbad. Mida rohkem lubad oma ideedel liikuda oma tunnetusliku osa poole, seda rohkem kasvab Sinu enesekindlus.

2) Ole teadlik oma tugevustest ja nõrkustest. Pane kirja oma nõrkused ja tugevused. Kui oled enesekriitiline inimene, saab nõrkusi kindlast rohkem kui tugevusi. Aga pane nüüd tähele – see võib tulla sulle üllatusena, unusta oma nõrkuste arendamine ja pane kogu fookus oma tugevuste arendamisele. Pane kogu oma tähelepanu sellele, et olla neis asjades, milles Sa juba hea oled, veelgi parem. Tee seda seni, kui oled neis valdkondades meister. On loogiline teha asju, mida naudid ja teed hästi. Mida rohkem neid teed, seda paremaks neis muutud ja seda rohkem neid naudid. Sinu enesekindlus kasvab iseenesest. Kui Sa ei tea, milles Sa oled hea, siis see oleks eneseimetlus, mis on vastand enesekindlusele. 

3)  Märka ja treeni end teistes nägema head, seda, mida nad iseendas ei näe. Kohtle iga inimest, kellega suhtled, kui kõige tähtsamat inimest maailmas. Vaata neid uue pilguga.  Näe iga inimest kui vaimu väljendust, mis on alati täiuslik. Ära lase teisel inimesel mõjutada seda, kuidas Sina teda näed ning kohtled. Viis, kuidas nemad räägivad, nende tegevused ja tulemused võivad selgelt näidata, et nad ei meeldi neile endile. Hooli neist ikkagi. Märka, mida nad teevad hästi ja anna neile teada, et Sa märkasid. Ja kas tead mis? Seda, mida leiad teistes, see hea, see on peidus ka Sinus endas… Sa oled võimeline ellu viima iga oma unistuse ja eesmärgi, kui see on siiralt ja südamest see, mida soovid!

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.