Mul pole valikuvõimalust!

Oleme vist igaüks mingis olukorras seda väitnud. Tegelikult on igaühel ALATI valikuvõimalus. Elu pole ette määratud astroloogilise horoskoobi ega muu sünnikaardiga. Meil on iga päev, igas olukorras valikuvõimalused. Sinu valikud neis , Sinu otsused, määratlevad Sinu elu kvaliteedi ja Sinu elu. Kuidas?

Meil on alati valikuvõimalus. Välised tegurid, nagu ühiskondlikud normid või füüsilised piirangud, võivad küll meie valikuid piirata, aga meil on alati mingi valik.

Esiteks on oluline mõista, et valik ei tähenda ainult suurte otsuste langetamist, nagu karjääri valik või elukaaslase leidmine. Valikud on olemas igas elu hetkes – alates igapäevaste rutiinsete valikuteni kuni suuremate otsusteni. Näiteks on Sinu otsus valida hommikul ärgates, kas pesta hambaid vasaku või parema käega, mida külmkapist teha hommikusöögiks, millega sisustada oma aega või kuidas mingis olukorras REAGEERIDA. Iga meie tehtud otsus mõjutab meie elu ja mitte ainult – ka meie ümber olevate inimeste elu.

Üks põhjus, miks mõned inimesed arvavad, et neil pole valikuvõimalust, on see, et nad tunnevad end OMA OLUKORRAS lõksus olevat. Nad usuvad, et neil pole selle olukorra üle kontroll ning seetõttu pole neil ka valikut. Tegelikult on oluline mõista, et isegi kõige raskemates olukordades on meil siiski mingi valik. Näiteks seistes silmitsi raskete terviseprobleemidega on meie valik, kas uskuda tervenemisse, teha elustiilimuutusi, mis võivad tervist parandada või öelda, ma ei saa midagi teha. Soovitan vaadata filmi “The Secret”. Seal on hea näide sellest kuidas inimesed end ise tervendavad, isegi siis, kui arstid ütlevad, et see ei ole võimalik.

Teiseks levinud takistuseks valikute tegemisel on HIRM. Võime karta, et teeme vale valiku või karta oma valikute tagajärgede ees. Fakt on see, et iga valikuga kaasnevad nii võimalikud riskid, kui ka tasud. Me ei saa tulevikku ette näha, aga me saame valikuid teha oma väärtuste, prioriteetide ja eesmärkide alusel. On parem teha valik ja sellest õppida kui üldse mitte midagi valida ja olla rahulolematu. Ütlemisel – kes ei riski, see šampanjat ei joo – on tõetera sees.

Osadele inimestele võib tunduda, et neil pole valikuid, sest lasevad end määratleda, piiritleda minevikukogemuste ja – ütlemiste poolt. Näiteks võib keegi uskuda, et nad ei saa oma karjääri vahetada, sest neil pole õiget haridust ega kogemusi. Teine jällle on lasknud oma alateadvusse ladestuda läbi lapsepõlve temale öeldud sõnakõlksul – “Sa pole piisavalt hea.” Tegelikult on ääretult OLULINE meeles pidada, et meie minevikukogemused ei MÄÄRATLE MEID! Igaühel on alati võimalus omandada uusi oskusi, teadmisi ja tõstes teadlikkust maailma toimimisest ning edu seadustest, luua endale elu, mis on kooskõlas tema enda sisemiste väärtustega.

MEIL ON ALATI VALIKUVÕIMALUS!

Kas usud, et elu ongi karm ja oma eesmärkideni jõudmiseks on vaja teha rasket tööd või … usud, et elu on lihtne ja jõuad oma eesmärkideni mängleva kergusega. Kas tunnetad erinevust? Sinu elu on Sinu valikute kogusumma. Selleks, et elada paremat elu on vaja teha PAREMAID VALIKUID. Selleks, et teha paremaid valikuid pead omama teadmisi edu seadustest, edu põhimõtetest.

Tee täna valik OLLA ÕNNELIK, OTSIDA HEAD KÕIGES JA USKUDA ENDASSE.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.