Muutus algab otsusest

Miks kardavad inimesi muutusi, isegi siis, kui antud see muutus võib olla väga väike, samas aga annaks palju? Suurim põhjus, miks ei riskida muutust ette võtta on  hirm millestki ilma jäädaebaõnnestumise kartus ning alanduse vältimine – mida teised arvaksid, kui mul ei õnnestu.

Miks inimene automaatselt eeldab, et ta ebaõnnestub ja ei … proovigi? Sellist asja nagu ebaõnnestumine pole olemas, on vaid õppetunnid, millest õppides saab jätkata liikumist soovitud eesmärgi suunas.

Kas selline alahoidlik lähenemine võib olla tingitud lapsepõlvest?  Meist enamus on vist üles kasvanud järgmiste ütluste saatel “Ole ettevaatlik, Sa võid …..!”, „Ära tee seda, Sa võid … .” Kas see oli koht, kust sai alguse alateadlik uskumus: “Parem ära tee seda, sest nii on turvalisem”. Ehk oleksime me elu väljakutseteks paremini valmis, kui oleksime lapsepõlves kuulnud rohkem ütlust: “Väga tubli. Proovi-proovi, mine julgelt. Sa võid kukkuda. Kui kukud, tõuse lihtsalt püsti…. Kukkumine on õppimise tähtis osa. Astu julgelt edasi.“  

Uue oskuse omandamisel on loomulik kogeda mõningaid kahtlusi, kuid õnnestumine on võimalik VAID siis, kui oleme valmis neid samme üldse tegema. Sinu elu suurimad õppetunnid tulevad Sinu ebaõnnestumistest …. Ja ebaõnnestumine ise ei tee kellestki läbikukkujat. Ainult siis oled Sa ebaõnnestunud, kui loobud proovimast.

Ei pea ilmtingimata olema kõige nutikam, et võita, kuid Sa pead TAHTMA seda saavutada. Osad inimesed piiravad oma võimalusi, kardavad teha otsuseid ja investeerida kõige kindlamasse asja maailmas…. Iseendasse.

Kui paned ennast proovile, õpid end rohkem tundma. Kui soovid saavutada elus tõeliselt suuri eesmärke, pead oma eesmärgi poole liikumise loomuliku osana aktsepteerima riskide võtmist. Soovid parandada oma tulemusi, oma elukvaliteeti, tee otsus – VAJAN MUUTUST!

„Saad tugevamaks, julgemaks ja enesekindlamaks iga kogemusega, mis asetab Sind vastamisi oma hirmuga.“

Eleanor Roosvelt

Sa võid vältida kannatusi ja kurbust, võtmata riske, kuid sel juhul võtad endalt võimaluse õppida, tunda, muutuda, kasvada ja armastada. Elada vabana. Tõeline võit on enesekindlus ja kogemus, mida proovimise-kukkumise-püsti tõusmise protsessist saame ning tänu millele avanevad meie jaoks uued võimalused kasvada – igas eluvaldkonnas. Mulle meeldib ütlus, et “ Edukus pole eesmärgi saavutmine, vaid eesmärgi suunas liikumine.”  Vaja on aga liikuma hakata, teha esimene samm – OTSUS! Anna endale võimalus paremateks tulemusteks ja õnnelikumaks eluks!

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.