Õige mõtlemine hoiab tervena

Karmo Kivi Coaching
Blogi

Õige mõtlemine hoiab tervena


Sattusin hiljuti nägema Bruce Liptoni postitust sellest, et maailmas on täpselt nii palju reaalsusi, kui on inimesi (tänasel päeval seega juba ca 8 miljardit). Igaüks tajub maailma omamoodi. Igaüks on unikaalne.

Bruce Lipton on bioloog, rakubioloogia uurija ja autor, kes sai tuntuks oma teadusuuringute ja kirjutiste poolest sellest, kuidas meie uskumused, mõtted ja emotsioonid mõjutavad meie keha tervist. Tema sõnul ei juhi meie tervist miski muu kui meie endi mõistus. Arvukad katsed platseeboravimitega on selle ilmekaks tõestuseks.

Liptoni sõnul oli aeg, kui ka tema õpetas arstitudengitele keha kui masina olemust, mis koosneb biokemikaalidest ja mida juhivad geenid. Justkui oleks inimene robot, oma programmiga. Mida enam ta aga süvenes rakkude olemusse, seda enam veendus ta selles, et rakud, millest keha koosneb, ja neid on enam kui 50 triljonit, on väga intelligentsed. Ta nimetab seda inimkeha loovate rakkude intelligentsuseks, mis toimib vastavuses inimese mõtetega. Kui mõtted on positiivsed, siis need signaalid, mida rakud saavad,aitavad kehal toimida tõhusamalt ja tervislikumalt. Kui aga meie mõtted on negatiivsed, võib see põhjustada kehas põletikke, stressi ja haigusi.

Bruce Lipton on tuntud ka oma uurimistöö poolest epigeneetika valdkonnas. Epigeneetika erineb traditsioonilisest geneetikast – mis keskendub pigem geneetilise info kandumisele järgmistesse põlvkondadesse – selle poolest, et epigeneetika järgi ei määra geenid meie saatust, sh tervist, vaid hoopis meie keskkond ja mõtted mõjutavad otseselt meie geenide aktiveerimist, sh tervist.

Seega, kasutades inimesele antud kõrgemaid võimeid, rakenda neid arukalt – õpi õigesti mõtlema, vali teadlikult oma kasvu ja arengut toetavaid mõtteid ning tegutse nendega vastavuses. Kui teed aasta-aastalt samu tegevusi ja saad ka samu tulemusi, siis on vaja muuta oma mõttemustreid.


Mõtteid kogutud Bruce Liptoni kodulehelt https://www.brucelipton.com/


Sind võivad huvitada ka blogipostitused
HIRMUDEST VABAKS – KUIDAS?
OTSUSEST ALGAB KÕIK
TEADLIKKUSE 7 TASET

Jaga enda mõtteid

Soovin inspiratsiooni,
liitun uudiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.