Püsivus ja eesmärgid

Mida tähendab sõna püsivus? See tähendab, et vaatamata tagasilöökidele ning erinevatele asjaoludele, mis teele veerevad, jätkad oma eesmärkide poole liikumist.  Ja just sellepärast ongi eesmärgid, iseenda väärtuste tundmine oluline.

Inimesed, kellel puudub püsivus, ei jõua elus kaugele. Nad alustavad mingi tegevusega ja kui koheseid tulemusi ei järgne, nad annavad alla ja loobuvad oma unistuste poole liikumisest. Järelikult polegi see nende ÕIGE EESMÄRK või kõige suurem IHALDATUD soov.

Inimestel on 7 teadlikkuse taset. Enesedistsipliini ja püsivus on sellest viies tase. Kui Sul pole püsivust luua uusi harjumusi, näiteks teha trenni, süüa vähem, teadlikult arendada end ja tõsta oma kompetentse, ei anna Sa endale võimalust läbi tegevuste, katsetamise, saada uusi kogemusi (kuues tase). Tunda ära oma õige tee, teha otsus ja sihikindlalt selle suunas liikuda, saada seles meistriks (seitsmes tase).

Eesmärk aitab olla üle pidevast tuju kõikumistest ja emotsioonide karusellist (esimene, loomalik tase. Keegi ütleb midagi, kohe lähed leegiga põlema või tunned end päkapikust väiksemana) ja massidega (teine tase) siia-sinna jooksmisest.  Eesmärgita ja püsivuseta tiksud vanamoodi, samade tulemustega. Tõsi, aeg-ajalt unistades, et võiks teha (kolmas, püüdluse tase). Kui oled aga endas kindel, tunned iseennast, tead, mis Sind käivitab, Sa ei karda olla Sina ise ja eristuda (neljas, personaalsuse tase), siis püsivuse abil saad Sa ühel päeval meistriks.

Enamus inimesi ei ole õppinud hoidma fookust ühel asjal piisavalt kaua, et jõuda soovitud tulemuseni. Natuke siit ja natuke sealt, mis aga hajutab tegevuste efektiivsust. IHALDUS midagi erakordset korda saata PEAB olema nii suur, et Sa ei kaldu oma teelt kõrvale ühegi takistuse puhul. Sa jääd rahulikuks. Miks on rahulik meel  vajalik? Rahulik meel saab teha antud ajahetkes õigeid otsuseid. Rahuliku meelega saad usaldada oma intuitsiooni, mis teab Sinu jaoks antud ajahetkes õigeid vastuseid.

On väga oluline meeles pidada, et eesmärgid ei ole selleks, et midagi saada, vaid selleks, et inimesena kasvaksid, muutuksid paremaks iseendaks. Eesmärk peab olema midagi sellist, mida Sa ei ole kunagi varem teinud, kuid seda TÕELISELT TAHAD! Vaid nii suudad olla järjekindel! 

Pole olemas õnne ega juhust. On olemas UNISTUSED, EESMÄRGID ning põhimõtted, mida järgida, kui tahad suurelt võita. Inimesed räägivad pidevalt, et pead olema õigel ajal õiges kohas. Kas tõesti! Tegelikult oleme me KOGU AEG õiges kohas tegemas õigeid asju! Unusta ära  kurtmine “tal oli õnne” ja loo enda jaoks see õnnelik juhus ise!

Kui paljud tippsportlased on jõudnud parimateks tänu andekusele ja kui paljud tänu püsivuse ja järjepidevuse ning tahtejõu, endasse uskumise? Nad ei jõua sinna üksinda tegutsedes, vaid koos meeskonnaga. Mitte keegi ei ole kunagi jõudnud tippu üksinda, ilma meeskonna, treeneri, toetajateta. 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.