Asi pole rahas

Üks kõige olulisemaid asju rikkusi luues on mõistmine, et raha ei ole eesmärk. Kõlab uskumatult, aga nii on! Kui inimesed ütlevad, et soovivad rohkem raha, siis tegelikult soovivad nad teatud hüvesid, mida on võimalik raha eest tekitada (mugavam auto, avaram kodu, puhkusereisi jpm) ja vabadust teha asju siis, kui nad seda soovivad. Kui Sulle tundub, et neil kahel – tahan rohkem raha / tahan teatud asju –  olemuslikku vahet pole, siis tegelikult on küll. Siin peitub tegelik põhjus, miks paljud rikkuseni, heaoluni kunagi ei jõua.

Paljusid meist on õpetatud lapsepõlves, et vaja on säästa. Mine tea, mis tulevik toob ja vaja on selleks valmis olla. Reeglina eeldatakse, oodatakse halvemaid aegu: töökaotus, haigus, asendada rikki läinud kodumasinat, autot, pensionieaks piisavaid sääste jne. Tegelikult on aga kogumise asemel vaja hoida raha ringluses…

Rikkus on pidev kasvamise teekond. Raha on idee. Rahal on väärtus ainult seetõttu, et me oleme nii kokku leppinud. Paberraha trükitakse pidevalt juurde. Inimesed ja ühiskonnad annavad sellele tähenduse. Rikkus, küllus on oma olemuselt aga teekond. Kasvu teekond – nii vaimselt kui finantsiliselt. Kasvamine on midagi, mis on järjepidev protsess. Kui saavutad oma eesmärgi, tuleb seada uusi eesmärke ja liikuda edasi, sest stabiilsus on alati näiline.

Ainuke takistus, mis hoiab Sind tagasi teenimaks enam, kui praegu, on Sinu vaatenurk rahasse. Mismoodi Sa rahasse suhtud, mis on Sinu uskumused ja tunded raha suhtes? Me oleme üles kasvanud ütlemisega „ma usun seda siis, kui ma seda näen.“ See on skeptiline ja negatiivne vaade elule. Tegelikult on täpselt vastupidi… Ainus asi, mis eristab miljonäri Sinust, on teie mõtteviis. Heal elujärjel olev inimene teeb seda, milles on hea ja usub iseendasse, mitte seda, mida massid nende ümber räägivad. Kuulata on vaja neid, kes on juba saavutanud seda, mida Sina soovid saavutada. Niisamuti kui on vaja julgust haarata võimalustest, kui need Sinu ellu tulevad. Sageli on aga nii, et inimesed ei haara võimalustest. Nad on oma mugavustsoonis ja hakkavad võimalusi otsima alles siis, kui nad on selleks sunnitud: neid visatakse koolist välja, nad kaotavad töökoha, peres juhtub midagi jne.

Rääkides küllust toetavast mõtteviisist. Kui inimesed saavutavad rikkuse ootamatult (lotopilet, pärandus jne), kuid nad ei ole teadlikud, kuidas rahaga ümber käia, on suur tõenäousus, et nad kaotavad kõik selle, mis neile sülle langes, üsna kiiresti.

Bob Proctori sõnul näeb ta tihti inimesi, kes otsivad rikkust väljaspool iseennast. Tegelikult peitub rikkus meis endis. Igaühel on oskusi ja hobisid, mida me armastame teha. Igaühel on võimalus muuta need tegevused sissetuleku allikateks. Sel juhul teed Sa seda, mida kõige rohkem armastad ning saad pidevalt areneda ja kasvada. Raha järgneb unistustele. Vahet ei ole, millisesse keskkonda Sa sündisid, igaühes peitub potentsiaal luua elu, millest unistad. Ei oma tähtsust mitu raamatut Sa rikkaks saamisest oled lugenud, Sinu elu hakkab muutuma alles siis, kui Sa usud, et Sa suudad seda saavutada.

Bobi sõnul samastatakse rikkust sageli ülbuse ja üleolevusega. Küllap see tuleb meie lapsepõlvest. Tegelikult on kõik ühesugused inimesed. Rikkus ja võim lihtsalt toovad esile, võimendavad, konkreetse inimese olemuse.
 
Asi pole kunagi rahas. Raha pole eesmärk! – Olgu see mõte teejuhiks Sinu tegemistes. Kui Sinu mõtteviis on õige, kui Sa teed seda, mida väga armastad ja teenid sellega rahaga, siis pole ju raha eesmärk omaette, vaid – õige asja tegemise tulemus.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.