Rumalad vabandused!

Inimene on väga leidlik vabanduste leidmisel, et nad ei peaks oma elus midagi muutma/ tegema. Populaarseimad vabandused: mul pole aega ja mul pole raha!

Teeme nüüd “puust ja punaseks” 😉

Meil kõigil on aastas sama palju päevi ja tunde. Oletame, et Sa käid palgatööl ja Sinu tööpäev on 9-17, Sul on aastas ette nähtud üks kuu puhkust.
Aastas on 365 (välja arvatud liigaasta kui on 366 päeva) ehk 8760 tundi. 2023.aastal on 256 tööpäeva ja Sulle on ette nähtud 28 päeva puhkust ehk arvestuslikult 20 tööpäeva. Seega käid Sa tööl 1888 tundi aastas. 

Sul on aastas 8760 – 1888 = 6872 tundi vaba aega! 

Olgu, Sa magad öösel 8 tundi ehk 2920 tundi, magades 7 tundi tekib Sul 365 lisatundi aastas! See on 9 ja pool töönädalat.

Isegi kui lahutame 6872 – 2920 jääb Sulle alles 3952 tundi vaba aega! 

See on aeg, mil Sa võid teha mida iganes Sa tahad! Sinu edukus elus sõltub sellest, mida Sa teed selle 2920 tunniga. Ehk vaatad telekat, veedad aega sotsiaalmeedias, alkoholi tarbides, pidutsedes või … lood omale unistuste elu. Õpid uusi oskusi, rajad oma ettevõtte ja kasvatad sissetulekuid. “Mul ei ole aega” on kõige rumalam vabandus mida keegi saab öelda!

Väga lihtne näide. Sulle helistatakse ja öeldakse, et sinu laps jäi auto alla. Kas Sa ütled, et Sul ei ole aega ja tulen vaatama, siis kui aega saan? EI! Sa jätad kõik asjad, kus see ja teine ja tormad kohale! 

Sama on rahaga. Kui Sa ütled, et mul ei ole raha, siis Sa ütled, et ma väga ei taha seda. Võtame uuesti lapse näite. Laps jäi auto alla ja selleks, et ta jääks elama on vaja teha operatsioon, mis läheb maksma 50 000€. Sul ei ole seda raha kuid Sa ütled, et saad selle raha kokku. Sa liigud tegevusse ja vähem kui 48 tunniga on Sul see raha olemas!  Sest see on Sinu jaoks oluline!

Keegi ütleb Sulle, et Sa peaks investeerima sama summa endasse ja minema kooli, kursustele, võtma omale mentori, et saaksid elada paremat elu ja Sa ütled, et mul ei ole raha!

Asi ei ole ajas, asi ei ole rahas, asi on selles, kas Sa TAHAD. 

Kui Sa ütled, et mul pole aega või raha, siis Sa tegelikult ütled: “See ei ole minu jaoks oluline!”. Kui midagi on Sinu jaoks olulne, siis leiad nii aja kui ka raha.

On aeg oma prioriteedid elus paika panna ja hakata tegema paremaid valikuid. 

Võta paber ja pliiats ning võta omale iga päev tund, et mõtiskleda mida Sa päriselt tahad. Kui Sa tead mida tahad, saad hakata mõtlema kuidas sinna jõuda. Kõik saab alguse selgest eesmärgist. Kui eesmärk on olemas ja Sa väga tahad seda saavutada, leiad nii aega kui ka raha. 

Tahad oma tulemustele turbokiirendit, siis broneeri omale TASUTA konsultatsioon minu online kalendris.

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.