Elu algab väljaspool mugavustsooni

Kui me vaid oskaks kokku arvutada kõiki neid kordi, kui hirm on meid tagasi hoidnud tegemaks midagi, mida väga soovime…. Mõtle hetk oma elule. Parem töökoht, unistuste auto ost, elukohavahetus, reisile minek? Selle asemel, et teha otsus seda endale võimaldada, öeldakse – MUL POLE VÕIMALIK… . Sisuliselt tähendab see aga seda, et eelistad jääda oma tuttavasse mugavustsooni. Kui jätta hirmu tõttu otsus tegemata, jätad Sa end ilma ka kasvuvõimalusest, nauditavamast suhtest ja paremast elust.

Selleks, et nautida iga hetke oma elust tuleb teha asju, mis pole meie jaoks tavapärased, vaadata uue pilguga seniseid tegevusi. Soovid arengut, ütle võimalustele JAH. Muutused on vältimatud.

Kui tihti on inimesed koondamisteadet saades rõõmsad, pigem ikka kurvad, sest nende turvaline elu muutus ebakindlaks. Kuigi – need inimesed võisid olla oma töökohal juba varem rahulolematud. Nad lükkasid edasi otsust teha muutus.…. Sinu tulevik võib olla täpselt selline, nagu oled unistanud. Sinus on olemas anded, vahendid kogeda üht imelist päeva teise järel. Ainus, mida on vaja teha – olla enda vastu aus, oma soovide suhtes aus ja võtta vastutus enda elu loomise eest enda kätesse.

Kui inimene võtab vastutuse oma elu ning tulemuste eest, mida ta saab, siis ta lõpetab teiste inimeste süüdistamise oma tulemuste eest. Kuna teist inimest ei saa muuta, on süüdistamine mõttetu. Teiste süüdistamine jätab inimese tema enda loodud vanglasse. Kui võtta vastutus, pole süüdistamist ja oled vaba kasvamiseks.

Val Van De Wall, Bob Proctori hea sõber

Inimesed, kes ei ole võtnud vastutust oma elu ja tulemuste eest, leiavad end tihti vaimses vangistuses ja vaimne vangistus on igas mõttes hullem kui füüsiline kinnipidamisasutus. Vaimne piinamine võib hävitada kõik, mis on vajalik tähendusrikkaks eluks: minapildi, eneseaustuse, suhted jne. See põhjustab isegi inimese füüsilise tervise allakäigu.

Julguse vastand meie ühiskonnas ei ole argus, see on mugavus.

Dr Rollo May, tunnustatud psühhiaater

George Bernard Show ütles: “Inimesed toovad alati olukordi põhjenduseks, miks nad on need, kes nad on. Inimesed, kes elus edasi liiguvad, on need, kes on minevikust üle, nad otsivad olukordi, mida soovivad ja kui neid ei leia, siis nad loovad need”. Shaw’l oli õigus – need, kes elus suurelt võidavad, võtavad vastutuse ja loovad oma ise oma saatuse. Sa oled vastutav ISEENDA tunnete ja tulemuste eest, mitte teise inimese tunnete ja tulemuste eest. (Erandiks on loomulikult vastutuse võtmine lapse kasvatamisel täisealiseks saamiseni. Sellisel juhul oled Sa mõlemat: Sa oled vastutav nende ees ja eest seni, kuni nad hakkavad vastutama iseenda elu ja tulemuste eest).

Sina oled vastutav vaid oma tulemuste eest elus. Sa oled vastutav oma õnne eest. Sa oled vastutav oma tervise eest. Sa oled vastutav oma rikkuse eest. Sa oled vastutav oma emotsionaalse seisundi eest. Vaatamata sellele, mis on aset leidnud minevikus, tulevik on Sinu ees kui puhas leht oodates, et haarad kontrolli oma elu üle ja lood endale oma imelise tuleviku. Milline oli Sinu jaoks mööduv aasta? Soovid Sa samu tulemusi ka varsti algavalt uuelt aastalt?

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.