Julge elada!
Mis hoiab Sind tagasi realiseerimaks oma ideid, väljendamaks oma mõtteid, seismaks oma tõekspidamiste eest, rakendamaks iseendas peituvat potentsiaali? Miks ei suurene Sinu sissetulekud, miks ei soojene suhted ja ei parane tulemused?
Mis on see, mis hoiab meid tagasi? Millised on põhilised inimese arengut takistavat mõtted? Need faktorid, mis hoiavad paljusid tagasi elamaks elu, millest nad unistavad.
1) HIRMUD. Hirm ebaõnnestuda, hirm teha muutust, hirm ennast väljendada kartuses, mida teised arvavad, äkki ma ebaõnnestun jne. Mõtle hoopis nii – ÄKKI SA HOOPIS ÕNNESTUD!
2) EDASILÜKKAMINE. Olen kogenud ikka ja jälle sama olukorda: tegelikult inimesed teavad, mida on elus vaja muuta, et areng, kasv ja paremad tulemused saaksid sündida, kuid – OTSUST seda olukorda muuta lükatakse lõputult edasi. Kaheldakse, et plaan, idee pole veel piisavalt läbi mõeldud ja esitlemiseks valmis või ei olda ise muutuseks valmis, et saavutustes järgmisele tasemele liikuda jne. Ühesõnaga – vabandusi leidub lõputult…
3) PERFEKTSIONISM: liigne ihaldus mingit detaili lihvida või ideid paremini sõnastada võib viia selleni, et konkreetse mõtte ÄRA TEGEMISENI ei jõutagi….
4) NEGATIIVNE MÕTTEVIIS: harjumus eelistada pidevalt end alavääristavaid mõtteid ning kasutada oma kujutlusvõimet positiivsete lahenduste loomise asemel hoopis probleemide võimendamiseks.
5) VASTUTUSTUNDETUS. Areng ja kasv tulemustes pole võimalik, kui inimene ei võta vastust oma elu ja tulemuste eest. Teistele näpuga näitamise asemel on vaja vaadata iseendasse. Iga muutus algab meist enesest.
6) KESKKONNA MÕJUD. Kui oled ümbritsetud negatiivsete, Sinu arengut mitte toetavate inimestega ja keskkonnas mis ei toeta eneseväljendust, on areng ja kasv visad tekkima.
7) PUUDUB SIHT: mõtteviis, et mind huvitab kõik. Teen täna teen veidike seda ja homme natuke teist. Mõistlikum on võtta aega, et kaardistada valdkonnad, mis huvi pakuvad ja hoida fookus neist ühel seni, kuni on jõutud kasvufaasi. Tehes ja toimetades liiga paljude asjadega üheaegselt ei tule soovitud kasvu ja on ka oht end läbi põletada.
8) ENESEDISTSIPLIINI PUUDUMINE . Distsipliin ja järjepidevus on üks võtmetegureid tulemuste parandamiseks ja edu tunde kogemiseks: üks väike eneseületus korraga loob tugeva vundamendi suuremaks läbimurdeks.
9) TÖÖ JA ISIKLIKU ELU TASAKAALU PUUDUMINE. Eelistades üht teisele, on pinged ja stress lihtsad tekkima.
10) ENDA PIITSUTAMINE. Olgu selleks siis ebapiisav uni, ebatervislik toitumine, mis põhjustavad kaalutõusu ja tekitavad nii füüsilisi ja vaimseid pingeid või siis teise äärmusse laskumine – sõltuvusse sattumine trennist, liigsest välisest kuvandist hoolimine jms (ehk jõuame taas punktini number 1)
Minu soe soovitus oleks: lõpeta enda saboteerimine! Kasuta oma kujutlusvõimet positiivse loomiseks. Kui oled rahuolematu, julge teha muutust oma elus. USU ENDASSE ja TEGUTSE VASTAVALT!