Kasutud ja kasulikud mõtted
Minult kui mõtteviisi treenerilt küsitakse omajagu tihti, et kuidas on võimalik eristada kasutuid ja kasulikke mõtteid?
Kuidas on üldse võimalik treenida oma mõtteviisi? Vastus on lihtne. Samamoodi nagu jõusaalis treenid füüsist. Mitu korda käid trennis, jälgid, et keha saaks igapäevaselt piisavalt liikuda, et oles hea olla. Täpselt nii on vaja treenida ka mõtlemist ehk harjutama end eelistama kasulikke mõtteid. Neid mõtteid, mis aitavad Sul luua endale soovitud elu ja realiseerida seatud eesmärke.
Millised mõtted on kasutud?
Kasututeks mõteteks on ratsionaalsest mõistusest tulenevad mõtted, mis oma olemuselt on piiratud ja kallutatud. Kasutud mõted on tihti kantud igavusest, mugavusest ja hirmust. Need on mõtted, mis lähtuvad põhimõttest, ma usun seda alles siis, kui näen. Tegelikult toimib maailm just vastupidi. Kõik saab alguse mõttest ja realiseerub alles siis füüsilises maailmas.
Kasutud mõtted näevad asju nagu nad on, mitte nii nagu nad võiksid olla. See, kuidas Sulle tundub, et asjad on, tugineb Sinu vaatenurgale elust, mille oled saanud oma vanematelt, keskkonnast, kus oled üles kasvanud. Kasulik mõte on see, mis keskendub lahendusele, IDEELE, mida soovid ellu viia, et enda elu või teiste elu parandada.
Tavapärane on võtta mõtteimpulsse vastu tajumismeelte kaudu – mida näeme, kuuleme, tunneme, maitseme ja puudutame. Tõhusam oleks aga kasutada oma kõrgemaid võimeid, et korrastada läbi tajumismeelte saadud infot.
Vähesed inimesed on teadlikud sellest, mida nad TEGELIKULT soovivad. Nad ei võtagi aega, et mõelda, mida nad elult TAHAVAD. Paljusid asju tehakse, tahetakse vaid seetõttu, et nii on kombeks. Nad ei võta aega, et õppida rakendama inimesele antud kõrgemaid võimeid.
“Sa oled loodud loojaks, mitte võistlejaks.
Sa saad loojaks, kui rakendad Sulle antud kõrgemaid võimeid:
vaatenurka, arutlusvõimet, tahet, mälu, kujutlusvõimet ja intuitsiooni.
Ühelegi teisele liigile ei ole antud selliseid võimeid.”
Wallace Wattles: Rikkaks saamise teadus