Kriis kui võimalus muutuseks
Ainuke kindel asi maailmas on – MUUTUS! Absoluutselt kõik on pidevas muutumises. Muutuvad asjaolud, muutub maailm ja ka meie muutume. Elu on tervik, kui mingi komponent selles muutub, põhjustab see muutuste ahela. Inimesed, kes ei soovi seda teadmist aktsepteerida, leiavad end varem või hiljem olukorras, kriisis, mis nõuab muutmist: iseenda võimaluste ja eesmärkide ümberhindamist, uute ideede leidmist, et tagada soovitud elukvaliteet. Kriis annab meile võimaluse ümber hinnata oma vaateid ning võimaluse muuta oma mõtlemist. Mõtlemist muutmata, jääd seniste tulemuste lõksu.
Elu on pidevas muutumises, paigalseisu pole. Kes arvab, et ta on saavutanud stabiilsuse ja unustab arengu ning arendamise vajaduse, sh enesearegu, teeb tegelikult tagasikäiku. Majanduskasv edukamate ettevõtete jaoks ei ole enam ammu lineaarne, 10-20%-sammuga aastas, vaid plahvatuslik. Majanduskriisides võidavad enim need ettevõtted ja inimesed, kes suudavad oma ärimudeleid ja toimimise põhimõtteid muuta.
Muutuste juhtimisest räägitakse palju. Tegelikult on ääretult oluline meeles pidada, et meil pole vaja enda energiat suunata teiste muutmisele, vaid eelkõige iseenda muutmisele. Olla ise selleks muutuseks, mida soovime teises näha. Keskendu vaid endast sõltuva muutmisele. Pole võimalik muuta kellegi öeldut, kuid on võimalik kontrollida oma reaktsiooni toimuvale.
Soovides teistsuguseid tulemusi tuleb teadlikult tegelda iseendas tasakaalu leidmise ja hoidmisega. Me kõik oleme omavahel seotud. Mida rohkem tasakaalukaid inimesi, kes teavad, kes nad on, mida nad soovivad ning viivad oma eesmärke ellu rõõmsa meele ja tänutundega, seda õnnelikum koht on maailm, milles elame.
Üks tuttav ütles kord, et kõige jubedam asi, mis saab juhtuda, on see, kui hakkame iseennast ja elu võtma liiga tõsiselt! Säilita iga päe, igas olukordades sõbralik hoiak kaaslastesse. Keskendu lahenduste leidmisele, mitte probleemide võimendamisele. Nii annad võimaluse postiivseteks muutusteks.